Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2018, 10:06

autor: ElMundo

Kursk – polska przygodówka z datą premiery

Kursk – gra przygodowa tworzona przez katowickie studio Jujubee – doczekała się właśnie oficjalnej daty premiery w wersji na PC i Mac. Edycja na konsole stacjonarne pojawi się na rynku nieco później.

Kursk – polska przygodówka z datą premiery - ilustracja #1

Po nieco ponad dwóch latach od zapowiedzi gry Kursk – nowego projektu katowickiego studia Jujubee opartego na historii słynnego okrętu podwodnego o tej samej nazwie, który zatonął na Morzu Barentsa w 2000 roku – deweloperzy wreszcie postanowili podzielić się z nami informacjami na temat planowanej daty premiery tego tytułu.

Jako pierwsze na rynek trafią edycje przeznaczone na pecety oraz Macintoshe – gra pojawi się w sprzedaży 11 października 2018 roku. Nieco dłużej przyjdzie nam poczekać na wersje na konsole Xbox One i PlayStation 4 – te trafią do naszych rąk w pierwszej połowie 2019 roku.

Przy okazji twórcy ujawnili, że Kursk pojawi się w sklepach w dwóch wersjach - standardowej, zawierającej grę, zestaw tapet, unikatowy artbook w formie PDF do pobrania oraz soundtrack, jak i w wersji kolekcjonerskiej, w której poza zawartością wymienioną w wersji standardowej, kupujący otrzymają nadchodzące DLC Kengir, grę planszową KURSK: The Board Game do samodzielnego wydruku, a także nowelkę O.R.P. w formie ebooka. Cena podstawowej wersji to 30 euro, z kolei kolekcjonerskiej – 40 euro.

Jeśli myślicie o tym, żeby złożyć pre-order na ten tytuł, to już niedługo otrzymacie taką możliwość. Wedle zapewnień producenta przedsprzedaż powinna wystartować jeszcze w tym miesiącu.