Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 2 sierpnia 2012, 10:41

autor: luckie

Które marki gier mają się coraz lepiej, a które gorzej? Wyniki ankiety serwisu PC Gamer

Serwis PC Gamer przeprowadził ostatnio ankietę: Jakie marki gier stają się coraz lepsze, a jakie coraz gorsze? Gracze mogli określić, które z 20 popularnych serii gier rozwijają się w dobrym kierunku, a które w złym. Wyniki mogą Was zainteresować.

Które marki gier mają się coraz lepiej, a które gorzej? Wyniki ankiety serwisu PC Gamer - ilustracja #1
Ankieta - Coraz lepsze, czy coraz gorsze?

Czy Wy też czasami przeklinacie w duchu, że Wasza ulubiona seria gier schodzi na psy? Czy i Wam zdarza się ubolewać nad casualowymi zmianami, które twórcy na siłę wciskają do dawniej hardkorowych tytułów? A może podoba wam się kierunek rozwoju niektórych marek? Teraz możecie sprawdzić, czy inni gracze myślą podobnie.

Niedawno serwis PC Gamer przeprowadził ankietę dotyczącą tego, które marki gier według samych graczy idą w dobrą stronę, a które wręcz przeciwnie. Głosy padały na 20 występujących na PC serii gier wybranych przez serwis. Wyniki prezentujemy poniżej:

Które marki gier mają się coraz lepiej, a które gorzej? Wyniki ankiety serwisu PC Gamer - ilustracja #2
Wyniki ankiety

Najlepiej według graczy mają się kolejno:

  • The Elder Scrolls
  • Fallout
  • Team Fortress
  • Total War
  • Cywilizacja

Natomiast najczęściej wymieniane marki, jako te, które swoją świetność mają dawno za sobą, to:

  • Call of Duty
  • Dragon Age
  • Diablo
  • World of Warcraft
  • Mass Effect

Jak widać, sporo zależy od stosunku deweloperów do fanów i problemów, jakie gracze napotykają. Chyba mało kogo dziwi wyraźna „przewaga” Call of Duty, jeśli chodzi o długość czerwonego paska w prezentowanych wynikach ankiety. Już od dłuższego czasu gracze narzekają na politykę Activision, dotyczącą wydawania rok w rok niemal identycznego produktu o kosmetycznych zmianach oraz skandalicznego podejścia do zbyt drogich, jak na swoją zawartość dodatków DLC. Z kolei Dragon Age, po udanym odświeżeniu formuły Dungeons & Dragons, powrócił w mocno uproszczonej „dwójce”. Oczekiwane od lat Diablo III zawiodło graczy kiepskim startem (występowały duże problemy z połączeniem i lagi) oraz brakiem wielu ważnych elementów (zawartości dla wysokopoziomowych postaci i aren PvP). World of Warcraft od pewnego czasu traci abonentów, a Blizzard próbuje uratować sytuację dodatkiem o „pandach”. Natomiast Mass Effect 3 zawiódł wielu graczy zakończeniem – na tyle, że autorzy pod presją społeczności fanów przygotowali jego rozszerzoną wersję.

Oczywiście, również te marki, które zdobyły uznanie w oczach graczy nie były wolne od krytyki. Na przykład najnowsze odsłony The Elder Scrolls i Fallout od Bethesdy spotykały się z zarzutami, że były uproszczone względem poprzedniczek. Jednak okazuje się, że większość graczy jest z nich zadowolona, a krytyka w mniejszym lub większym stopniu dotyka każdego.

A jak Wy sądzicie? Czy powyższe wyniki pokrywają się z Waszymi odczuciami?

Ostatnia aktualizacja: 2012-08-02

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.