Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2022, 09:47

autor: Adam Adamczyk

Przepiękny zdobiony manuskrypt Królestw Północy; efekt półrocznej pracy fana Wiedźmina

Fan Wiedźmina stworzył pełną detali mapę Królestw Północy. Autor zajmuje się także innymi rękodziełami nawiązującymi do uniwersum stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego.

źródło: Reddit

Fani Wiedźmina pokazują swoją miłość do uniwersum stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego na wiele sposobów. Jedni zabierają się za cosplay, inni tworzą mody do gier, a jeszcze inni zajmują się dziełami sztuki nawiązującymi do wiedźmińskiego uniwersum. Dzieło sztuki to bardzo trafne określenie wobec stylizowanej na średniowiecze mapy Królestw Północy, którą wykonał jeden z artystów. Jak sam twierdzi, zajęło mu to pół roku.

Mapa pełna detali

Przepiękny zdobiony manuskrypt Królestw Północy; efekt półrocznej pracy fana Wiedźmina - ilustracja #1

Poziom detali zasługuje na uznanie.Źródło: Reddit

Opisywanie kwestii geograficznych w wiedźmińskim uniwersum nigdy nie było priorytetem Andrzeja Sapkowskiego, jednak dzięki jego ogólnym opisom można sobie mniej więcej wyobrazić gdzie na mapie znajdują się poszczególne krainy. Artysta działający pod pseudonimem Mahakam Workshop postanowił sporządzić własną mapę Królestw Północy i wykonał ją w charakterystycznej stylistyce. Na uznanie zasługuje tu bardzo duży nacisk na detale, a także grafiki znajdujące się wokół mapy, przedstawiające między innymi walkę z gryfem, strzygę, a nawet kultową scenę przedstawiającą Geralta biorącego kąpiel w drewnianej wannie.

Autor pochwalił się swoim dziełem na Reddicie, gdzie spotkał się z wieloma pochlebnymi komentarzami.

To jest wspaniałe! Uwielbiam to! – ZireaelOfRivia

Poziom detali jest niesamowity. Dobra robota! - ravenstaag

Zrób kopie i bierz moje pieniądze! – Agonyover Apathy

Pozostałe dzieła artysty

Przepiękny zdobiony manuskrypt Królestw Północy; efekt półrocznej pracy fana Wiedźmina - ilustracja #2
Każdy może sobie kupić taki plakat. Źródło: MahakamWorkshop na etsycom

Miłość do Wiedźmina to jedno, ale trochę nie chciało mi się wierzyć, aby twórca spędził pół roku pracy tylko po to, aby zebrać laury na Reddicie. Po drobnym researchu okazało się, że artysta od dawna tworzy rękodzieło nawiązujące do książek Andrzeja Sapkowskiego i gier studia CD Projekt RED. Posiada on profil w serwisie etsy, gdzie każdy może zamówić sobie charakterystyczny plakat, w tym również ten przedstawiający mapę Królestw Północy. Jego cena to niecałe 250zł, ale nie on jest najdroższy. W ofercie za ponad 370zł można nabyć „inspirowaną Wiedźminem” planszę o gry w kości.

Jakby tego było mało, Mahakam Workshop posiada także profil w serwisie Redbubble, gdzie można kupić na przykład koszulki, w tym taką – na której znajduje się wizerunek strzygi wraz z napisem „Strzeż się strzygi. Może gryźć wiedźminów.”