Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 listopada 2018, 13:30

autor: AlexB

Kontynuacja Gladiatora w drodze

Ruszyły prace nad kontynuacją Gladiatora, oscarowego hitu z 2000 roku z Russellem Crowem w roli głównej. Historię na potrzeby filmu napisze Peter Craig, natomiast reżyserią ponownie zajmie się Ridley Scott.

Jeśli mówimy o największych filmowych hitach końcówki ubiegłego stulecia, bez wątpienia jednym z pierwszych tytułów, które przychodzą nam na myśl, jest Gladiator Ridleya Scotta. Zrealizowana z rozmachem opowieść o rzymskim generale Maximusie, który zostaje zmuszony do walk na śmierć i życie, zarobiła na całym świecie 460 milionów dolarów, zdobyła pięć Oscarów i nadała dodatkowy pęd karierom Russella Crowe'a, czyli odtwórcy głównej roli, oraz Joaquina Phoenixa, brawurowo wcielającego się w złego cesarza Commodusa. Choć zakończenie oryginału raczej nie pozostawiło furtki kontynuacji, od czasu do czasu pojawiały się plotki na jej temat. Wygląda na to, że znalazły one swoje potwierdzenie. Jak donosi portal Deadline, prace nad Gladiatorem 2 ruszyły z kopyta.

Niestety, mając w pamięci zakończenie pierwszego Gladiatora ciężko sobie wyobrazić wiarygodny powrót postaci granej przez Russella Crowe’a. - Kontynuacja Gladiatora w drodze - wiadomość - 2018-11-02
Niestety, mając w pamięci zakończenie pierwszego Gladiatora ciężko sobie wyobrazić wiarygodny powrót postaci granej przez Russella Crowe’a.

Za kamerą Gladiatora 2 ponownie stanie Ridley Scott, natomiast zadanie napisania scenariusza powierzono Peterowi Craigowi, odpowiedzialnemu za dialogi między innymi do Miasta złodziei, Igrzysk śmierci: Kosogłosu czy nadchodzącego Top Gun: Maverick. Film ma opowiadać historię znanego z pierwszej części Lucjusza, syna Lucilli i siostrzeńca Commodusa, na którym poświęcenie Maximusa w finałowej walce z jego wujem wywarło ogromne wrażenie. Dalsze szczegóły nie są na razie znane.

Gladiator 2 ma się skupiać na znanej z pierwszej części postaci Lucjusza. - Kontynuacja Gladiatora w drodze - wiadomość - 2018-11-02
Gladiator 2 ma się skupiać na znanej z pierwszej części postaci Lucjusza.

Wyprodukowaniem Gladiatora 2 ma zająć się wytwórnia Paramount. Niewykluczone, że wsparcie finansowe zapewni również dystrybutor pierwszej części, czyli Universal. Na razie nie wiadomo, kiedy film miałby ujrzeć światło dzienne. Ridley Scott ma obecnie bardzo napięty grafik – reżyseruje serial science-fiction Raised By Wolves, a w planach ma jeszcze dramat biograficzny o fotoreporterce Lyndsey Addario ze Scarlett Johansson w roli głównej oraz realizowaną dla Disneya opowieść o czarodzieju Merlinie. Wygląda zatem na to, że nowy Gladiator będzie miał swoją premierę najprędzej w 2020 roku.