Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2018, 14:34

autor: Movis

Fortnite patch 6.21 – Balony, event Butterfly, skórki Dante i Rosa

Epic Games powoli sprząta po Halloween w Fortnite i Fortnite: Battle Royale oraz gotuje się na zakończenie święta tajemniczym wydarzeniem Butterfly. Do trybu PvP trafiły Balony, a w kooperacji spotkać można nowego bohatera – Dim Mak Igora. W sklepie są już zaś dostępne skórki związane z meksykańskim Świętem Zmarłych.

Dante i Rosa świecą się w ciemnościach. - Fortnite patch 6.21 – Balony, event Butterfly, skórki Dante i Rosa - wiadomość - 2018-11-02
Dante i Rosa świecą się w ciemnościach.

Halloween minęło dość szybko i Epic Games powoli kończy wydarzenie Fortnitemares. W najnowszym patchu 6.21 do Fortnite i Fortnite: Battle Royale trafiła jednak nadal niezła paczka nowości. Wraz z łatką wyciekła też garść skórek, a do sklepu trafiły widoczne wyżej przebrania Dante i Rosa z „trybem neonu”.

Battle Royale – event Butterfly i Balony

Zakończenie wydarzenia Fortnitemares zaplanowane zostało na niedzielę 4 listopada o godz. 18:00 czasu polskiego. Jeśli w tym czasie będziecie w trakcie meczu, to możecie być świadkami tajemniczego eventu „Butterfly”, dotyczącego obecnego na mapie fioletowego sześcianu (kopacze znaleźli już nawet pliki audio w folderze gry).

W trybie Battle Royale nie uświadczymy tym razem nowej broni, ale trafił tam ciekawy sposób przemieszczania się w postaci Balonów. Nowy gadżet po znalezieniu umożliwia nadmuchanie 20 balonów, z czego gracz może trzymać w garści maksymalnie 6. Jak można się domyślić, szybkość wznoszenia się i opadania regulujemy wielkością naszego gumowego stadka. Uwaga, na ekstremalnych wysokościach potrafią one jednak niespodziewanie pęknąć! Znajdziecie je w łupach luzem, skrzyniach, zrzutach zaopatrzenia, lamach zaopatrzeniowych i automatach do sprzedaży przedmiotów. Krążą plotki, że niedługo czeka nas tryb czasowy związany z balonami, bo w przeciekach pojawia się fraza „Up” (angielski tytuł filmu Odlot od studia Pixar).

Twórcy postanowili też pozostawić możliwość powtórnego rozkładania lotni we wszystkich trybach. Po okresie testów zdania społeczności na temat tej decyzji są nieco podzielone, lecz przeważają podobno pozytywne oceny zmiany. Z innych wieści – nieco zmodyfikowano działanie Przysysaka w pojazdach, a do skarbca przeniesiono Samopowtarzalną snajperkę, Rakietę kierowaną i Parę pistoletów. Podkręcono też nieco dźwięki lotni, by manewry powietrznego flankowania były słyszalne nawet podczas intensywnych wymian ognia.

Skórki

Tryb Fortnitemares powoli dobiega końca, lecz twórcy przypominają, że ostatnim rzutem na taśmę można jeszcze zdobyć lotnię Dark Engine za wykonanie wszystkich okolicznościowych wyzwań. Wraz z łatką 6.21 do sklepu trafiły też skórki Dante i Rosa (o dwóch zmiennych stylach) oraz Spooky Team Leader. Dla ciekawskich – czujni kopacze danych dobrali się także do licznych przedmiotów (w tym 9 skórek), które znajdą się w grze w przyszłości. Spis przecieków znajdziecie tutaj.

Dante

Fortnite patch 6.21 – Balony, event Butterfly, skórki Dante i Rosa - ilustracja #2

Rosa

Fortnite patch 6.21 – Balony, event Butterfly, skórki Dante i Rosa - ilustracja #3

Spooky Team Leader

Fortnite patch 6.21 – Balony, event Butterfly, skórki Dante i Rosa - ilustracja #4

Ratowanie Świata – Dim Mak Igor

Nikt nie przypomniał Igorowi, że Halloween już było. - Fortnite patch 6.21 – Balony, event Butterfly, skórki Dante i Rosa - wiadomość - 2018-11-02
Nikt nie przypomniał Igorowi, że Halloween już było.

W PvE jak zwykle jest ciszej, a twórcy nie wspomnieli nawet o standardowej wymianie broni w sklepie tygodniowym. Parę zmian dotyczy zdobywania materiałów „profit+” i „re-profit”. Wprowadzono też osobne skrytki zawierające właśnie te komponenty, które mają się pojawiać w drugiej połowie lokacji Deskogród i dalej. Do walki dołączył za to nowy bohater ninja Dim Mak – Igor. Stylówa na doktora z czasów plagi wygląda dość imponująco.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Fortnite
  2. Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry