Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 lutego 2020, 14:40

autor: AlexB

Kobiecy spin-off Szybkich i wściekłych - prace nad scenariuszem na finiszu

Vin Diesel zdradził, że stworzył nowy spin-off cyklu Szybcy i wściekli. Będzie on skupiał się na postaciach kobiecych. Prace nad scenariuszem mają zostać ukończone w przyszłym miesiącu. Film powstanie, jeśli pomysł przypadnie do gustu wytwórni.

Podczas niedawnego wywiadu ze stacją MTV (via Screen Rant) Vin Diesel zdradził kilka interesujących szczegółów na temat przyszłości serii Szybcy i wściekli. Sporo komentarzy wzbudziła zwłaszcza jedna informacja. Otóż gwiazdor i główny producent serii zdradził, że stworzył jej nowy spin-off, w którym główne role odegrają postacie kobiece. Jego scenariusz będzie gotowy w przyszłym miesiącu. Jeśli spodoba się włodarzom wytwórni, wówczas zostanie zrealizowany. Zatem jak na razie nic nie jest pewne, lecz zważywszy na to, jakim hitem w kinach był poprzedni spin-off Szybkich i wściekłych, czyli Hobbs i Shaw, zielone światło dla tego projektu wydaje się bardzo prawdopodobne.

W serii Szybcy i wściekli nie brakuje interesujących postaci kobiecych, takich jak Mia… - Kobiecy spin-off Szybkich i wściekłych - prace nad scenariuszem na finiszu - wiadomość - 2020-02-04
W serii Szybcy i wściekli nie brakuje interesujących postaci kobiecych, takich jak Mia…

Rzecz jasna jak na razie nie zdradzono żadnych szczegółów na temat fabuły ewentualnego żeńskiego spin-offa Szybkich i wściekłych. Nie wiemy nawet, które panie miałyby grać w nim główne role. Trzeba jednak przyznać, że jest w czym przebierać. Na przestrzeni lat w cyklu pojawiło się bowiem mnóstwo silnych postaci kobiecych. Wystarczy chociażby wspomnieć Letty Ortiz, czyli graną przez Michelle Rodriguez żonę Dominica Toretto (Vin Diesel), jego siostrę Mię Torreto, w którą wciela się Jordana Brewster, czy specjalistkę od komputerów Megan Ramsey portretowaną przez Nathalie Emmanuel. W rozmowie z MTV wszystkie trzy aktorki bardzo entuzjastycznie wypowiedziały się na temat planowanej produkcji. Pomysł podłapała zwłaszcza Emmanuel, według której seria potrzebuje dobrego kobiecego filmu w stylu klasycznych Aniołków Charliego.

…czy Letty. - Kobiecy spin-off Szybkich i wściekłych - prace nad scenariuszem na finiszu - wiadomość - 2020-02-04
…czy Letty.

Niezależnie od tego, czy kobiecy spin-off Szybkich i wściekłych dojdzie do skutku, czy też nie, fani serii i tak mają na co czekać. Pod koniec maja w kinach zadebiutuje dziewiąta główna odsłona cyklu. Jej pełny zwiastun możecie obejrzeć w tym miejscu. Coraz głośniej mówi się również o dziesiątej części, która ma być zamknięciem całej sagi. Zważywszy jednak na to, że należące do niej filmy (plus Hobbs i Shaw) zarobiły łącznie około 6 miliardów dolarów, jest raczej mało realne, że wytwórnia Universal Pictures pozwoli marce tak po prostu zniknąć.

  1. Oficjalna strona internetowa wytwórni Universal Pictures
  2. Oficjalna strona internetowa serii Szybcy i wściekli