Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 lutego 2020, 08:11

Szybcy i wściekli 9 na pierwszym zwiastunie

Do sieci trafił pierwszy trailer filmu Fast & Furious 9. Przynosi on sporo niespodzianek, w tym powrót jednej z kluczowych postaci z wcześniejszych odsłon serii.

Doczekaliśmy się wreszcie pierwszego zwiastuna Szybkich i wściekłych 9, czyli kolejnej odsłony jednego z najpopularniejszych cykli filmów akcji.

Trailer przynosi sporo niespodzianek. Część z nich można uznać za spoilery, więc jeśli chcecie udać się do kina bez żadnej wiedzy o Fast & Furious 9, to będziecie musieli powstrzymać się przed obejrzeniem zwiastuna oraz zakończyć lekturę wiadomości w tym miejscu. Są to jednak takie rzeczy, że raczej trudno będzie Wam uniknąć poznania ich przed premierą, gdyż na pewno będą mocno eksponowane w kampanii marketingowej.

Seria powróci do kin w maju. - Szybcy i wściekli 9 na pierwszym zwiastunie - wiadomość - 2020-02-01
Seria powróci do kin w maju.

Filmik pozwala zobaczyć w akcji m.in. postać Jacoba (w tej roli John Cena), który jest bratem Doma (Vin Diesel) i będzie głównym czarnym charakterem historii. Natomiast pod sam koniec zwiastuna pojawia się Han (Sung Kang), co jest o tyle zaskakujące, że do tej pory sądziliśmy, iż bohater zginął w trzeciej odsłonie cyklu, czyli Szybcy i wściekli: Tokio Drift.

Przypomnijmy, że Fast & Furious 9 trafi do kin 22 maja tego roku. Reżyserem filmu jest Justin Lin, który pełnił tę rolę także przy produkcji trzeciej, czwartej, piątej i szóstej odsłony cyklu.

Warto wspomnieć, że premierze filmu towarzyszyć będzie gra zatytułowana Fast & Furious: Crossroads, która ukaże się na PC, Xboksa One i PlayStation 4. Zazwyczaj produkcje na filmowych licencjach nie prezentują wysokiej jakości, ale w tym wypadku może być inaczej. Za projekt odpowiada bowiem zespół Slightly Mad Studios, znany z takich wyśmienitych symulatorów jazdy jak Need for Speed Shift, Shift 2: Unleashed czy seria Project CARS.

  1. Oficjalna strona internetowa Universal Pictures
  2. Oficjalna strona internetowa serii Szybcy i wściekli