Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2018, 11:55

autor: AlexB

Klasyczny Star Wars Battlefront 2 z nowym, oficjalnym patchem

Disney wypuścił wczoraj nowy patch do Star Wars: Battlefront 2 z 2005 roku. Aktualizacja poprawia między innymi działanie gry oraz funkcjonalność lobby, a także eliminuje kilka poważniejszych błędów.

STAR WARS: BATTLEFRONT 2 (2005) W SKRÓCIE:
  • Producent: Pandemic Studios
  • Wydawca: LucasArts
  • Gatunek: strzelanina FPP/FPS
  • Platfromy: PC, PlayStation 2, Xbox, PlayStation Portable.
  • Premiera: 31 października 2005.

Ubiegłoroczny Star Wars: Battlefront 2 okazał się grą, delikatnie mówiąc, lekko kontrowersyjną. Wszystko za sprawą afery związanej z agresywnym systemem mikropłatności. Choć w wyniku narzekań społeczności i mediów branżowych możliwość kupowania skrzynek dających przewagę na polu bitwy za prawdziwe pieniądze została czasowo wycofana, pewien niesmak pozostał. W konsekwencji spora rzesza graczy powróciła do oryginalnego Battlefronta 2 z 2005 roku, zwłaszcza że w październiku tytułu odzyskał oficjalny tryb multiplayer, umożliwiający crossplatformową zabawę między posiadaczami produkcji na Steamie oraz GOG-u. Jak się okazało, to nie koniec niespodzianek. Dziś w nocy, równo trzy miesiące po przywróceniu serwerów umożliwiających zabawę wieloosobową w Star Wars: Battlefront 2, firma Disney, która posiada obecnie prawa do marki Gwiezdnych wojen, w tym również gier, opublikowała oficjalny patch do dzieła studia Pandemic z 2005 roku.

Miłośnicy klasycznego Star Wars: Battlefront 2 mają powody do zadowolenia. - Klasyczny Star Wars Battlefront 2 z nowym, oficjalnym patchem - wiadomość - 2018-01-04
Miłośnicy klasycznego Star Wars: Battlefront 2 mają powody do zadowolenia.

Jak możemy przeczytać w opisie aktualizacji, przede wszystkim naprawia ona większość poważniejszych błędów i poprawia ogólną wydajność Star Wars Battlefront 2. Ponadto usprawnia kilka pomniejszych rzeczy, takich jak funkcjonalność przedmeczowego lobby, wyświetlanie pseudonimów graczy oraz obliczanie pingu.

Najnowszy patch do Star Wars: Battlefront 2 z 2005 roku powinien ściągnąć się automatycznie posiadaczom gry na platformie Steam. Osoby dysponujące cyfrowym egzemplarzem na GOG-u mogą go ściągnąć również ręcznie, wchodząc na kartę produktu w sekcji „Moja kolekcja”.

Choć liczba zmian specjalnie nie powala, bez wątpienia pojawienie się patcha jest doskonałą wiadomością dla wszystkich fanów klasycznego Battlefronta 2. Nie chodzi jedynie o naprawę zgłaszanych błędów, a o pewnego rodzaju obietnicę, że tytuł w przyszłości będzie nadal wspierany przez wydawcę. Zważywszy na fakt, że tytuł miał swoją premierę przeszło dwanaście lat temu, jest to postawa godna pochwały.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.