Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2018, 11:55

Klasyczny Star Wars Battlefront 2 z nowym, oficjalnym patchem

Disney wypuścił wczoraj nowy patch do Star Wars: Battlefront 2 z 2005 roku. Aktualizacja poprawia między innymi działanie gry oraz funkcjonalność lobby, a także eliminuje kilka poważniejszych błędów.

STAR WARS: BATTLEFRONT 2 (2005) W SKRÓCIE:
  • Producent: Pandemic Studios
  • Wydawca: LucasArts
  • Gatunek: strzelanina FPP/FPS
  • Platfromy: PC, PlayStation 2, Xbox, PlayStation Portable.
  • Premiera: 31 października 2005.

Ubiegłoroczny Star Wars: Battlefront 2 okazał się grą, delikatnie mówiąc, lekko kontrowersyjną. Wszystko za sprawą afery związanej z agresywnym systemem mikropłatności. Choć w wyniku narzekań społeczności i mediów branżowych możliwość kupowania skrzynek dających przewagę na polu bitwy za prawdziwe pieniądze została czasowo wycofana, pewien niesmak pozostał. W konsekwencji spora rzesza graczy powróciła do oryginalnego Battlefronta 2 z 2005 roku, zwłaszcza że w październiku tytułu odzyskał oficjalny tryb multiplayer, umożliwiający crossplatformową zabawę między posiadaczami produkcji na Steamie oraz GOG-u. Jak się okazało, to nie koniec niespodzianek. Dziś w nocy, równo trzy miesiące po przywróceniu serwerów umożliwiających zabawę wieloosobową w Star Wars: Battlefront 2, firma Disney, która posiada obecnie prawa do marki Gwiezdnych wojen, w tym również gier, opublikowała oficjalny patch do dzieła studia Pandemic z 2005 roku.

Miłośnicy klasycznego Star Wars: Battlefront 2 mają powody do zadowolenia. - Klasyczny Star Wars Battlefront 2 z nowym, oficjalnym patchem - wiadomość - 2018-01-04
Miłośnicy klasycznego Star Wars: Battlefront 2 mają powody do zadowolenia.

Jak możemy przeczytać w opisie aktualizacji, przede wszystkim naprawia ona większość poważniejszych błędów i poprawia ogólną wydajność Star Wars Battlefront 2. Ponadto usprawnia kilka pomniejszych rzeczy, takich jak funkcjonalność przedmeczowego lobby, wyświetlanie pseudonimów graczy oraz obliczanie pingu.

Najnowszy patch do Star Wars: Battlefront 2 z 2005 roku powinien ściągnąć się automatycznie posiadaczom gry na platformie Steam. Osoby dysponujące cyfrowym egzemplarzem na GOG-u mogą go ściągnąć również ręcznie, wchodząc na kartę produktu w sekcji „Moja kolekcja”.

Choć liczba zmian specjalnie nie powala, bez wątpienia pojawienie się patcha jest doskonałą wiadomością dla wszystkich fanów klasycznego Battlefronta 2. Nie chodzi jedynie o naprawę zgłaszanych błędów, a o pewnego rodzaju obietnicę, że tytuł w przyszłości będzie nadal wspierany przez wydawcę. Zważywszy na fakt, że tytuł miał swoją premierę przeszło dwanaście lat temu, jest to postawa godna pochwały.