Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2020, 14:10

Kerbal Space Program 2 - paliwo przyszłości i nowe eksplozje na filmiku

Kerbal Space Program 2 doczekało się filmiku prezentującego niektóre nowości z nadchodzącej gry. Twórcy omówili choćby technologie wprowadzone w kontynuacji oraz nowy system eksplozji.

KSP2 wprowadzi wiele nowinek. - Kerbal Space Program 2 - paliwo przyszłości i nowe eksplozje na filmiku - wiadomość - 2020-02-21
KSP2 wprowadzi wiele nowinek.

Twórcy Kerbal Space Program 2 opublikowali nowy materiał poświęcony grze. Jest to pierwszy filmik z serii mającej przybliżyć nowości wprowadzone w kontynuacji popularnego symulatora podboju kosmosu. W tym odcinku zespół z Seattle skupił się na omówieniu technologii, która w rzeczywistym świecie nie wyszła poza fazę eksperymentalną. Uwzględnia to rakiety o napędzie nuklearnym. Prace nad nimi prowadzono w połowie XX wieku, lecz przerwano je po wejściu w życie traktatu o zakazie przeprowadzania testów jądrowych na Ziemi i w przestrzeni kosmicznej w 1963 roku. W grze znajdziemy też rozwiązania mogące znaleźć zastosowanie w niedalekiej przyszłości, takie jak potencjalnie niezwykle wydajne paliwo w postaci metalicznego wodoru. Gracze nie powinni więc narzekać na brak możliwości przy tworzeniu swoich statków.

Co ciekawe, twórcy chcą oddać to zróżnicowanie technologiczne również w efektach eksplozji. W tym celu opracowano system analizujący takie czynniki, jak rodzaj i ilość paliwa czy też położenie statku w atmosferze bądź przestrzeni kosmicznej w celu ustalenia wyglądu wybuchu. Dodano też co nieco losowości, by każda eksplozja była inna od pozostałych. Tym samym fani „testowania” statków (czytaj: doprowadzania do widowiskowych katastrof) mogą liczyć, że ich kreatywność zostanie dodatkowo nagrodzona. Przedsmak tego, co zobaczymy w pełnej wersji KSP2, zaprezentowano też na wspomnianym filmiku, który zamieściliśmy poniżej.

Na koniec wypada wspomnieć, że firma Private Division otworzyła nowe studio w Seattle, mające skupić się na produkcji KSP2. Jego szeregi zasilili najważniejsi twórcy projektu z zespołu Star Theory Games, w tym prezes Jeremy Ables, dyrektor kreatywny Nate Simpson oraz główny producent Nate Robinson. Na razie nie wiemy, jaki będzie los oryginalnego studia, również znajdującego się w Seattle. Podano natomiast przybliżony termin premiery produkcji. Kerbal Space Program 2 zadebiutuje w 2021 roku fiskalnym, czyli w okresie między 1 kwietnia 2020 roku a 31 marca 2021 roku. Według wcześniejszych informacji gra ukaże się najpierw na komputerach osobistych, a później trafi na konsole PlayStation 4 i Xbox One.