Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2015, 11:10

autor: Góral

Kerbal Space Program 1.0 wyląduje dziś na rynku

Ciekawa gra niezależna Kerbal Space Program zadebiutuje dziś w wersji 1.0 w cyfrowej dystrybucji na komputerach PC. Tytuł dostępny za około 112 zł zaoferuje możliwość stworzenia od podstaw programu lotów kosmicznych.

Kerbal Space Program w skrócie:
  • Gatunek: symulator programu kosmicznego
  • Deweloper: Squad
  • Platformy sprzętowe: PC
  • Data premiery: 27 kwietnia 2015 roku

Zgodnie ze złożoną kilka dni temu obietnicą, dziś w cyfrowej dystrybucji na komputerach PC ukaże się pełna wersja tworzonej od kilku lat gry Kerbal Space Program. Nie będzie to jednak tylko symboliczna premiera, gdyż tytuł otrzyma szereg nowy elementów, które przedstawiono na powyższym zwiastunie. Wśród najważniejszych zmian warto wymienić chociażby zmieniony system aerodynamiki, kolejne części do tworzonych rakiet, kerbalowe kobiety, ulepszony moduł naukowy, możliwość wykonywania odwiertów na planetach i asteroidach oraz szereg innych rzeczy, które z pewnością pozwolą jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła fanom Kerbal Space Program. W chwili pisania wiadomości na oficjalnej stronie produkcji trwa migracja na nowy serwer, więc na razie możecie nabyć projekt (jeszcze we wczesnej wersji) w sklepie Steam za 27,99 euro (około 112 zł).

Kerbale podchodzą do lądowania. - Kerbal Space Program wyląduje dziś na rynku - wiadomość - 2015-04-27
Kerbale podchodzą do lądowania.

Wraz z ukończonym Kerbal Space Program twórcy mają także udostępnić nową wersję demonstracyjną gry, która pozwoli przetestować produkcję przed zakupem. Co prawda, demo było dostępne od dłuższego czasu, ale opierało się na bardzo wczesnym buildzie.

Przypominam, że Kerbal Space Program tworzony był od około czterech lat, a od kilkunastu miesięcy można go było nabyć w ramach Steam Early Access. Dopiero w grudniu 2014 roku rozpoczął się ostatni etap prac, kiedy to projekt wszedł w fazę testów beta.

Osobom, które nie miały jeszcze styczności z tą ciekawą grą należy się kilka słów wyjaśnienia. Tytuł studia Squad jest swego rodzaju symulatorem programu kosmicznego. Podczas zabawy musimy więc wybudować ośrodek, zatrudnić i wyszkolić tytułowych kerbali, stworzyć rakietę, którą polecimy w kosmos itd.