Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 września 2022, 15:05

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Keanu Reeves powraca jako John Constantine

Po wielu latach fani Johna Constantine’a w końcu mają powód do świętowania. Oficjalnie potwierdzono kontynuację filmu z 2005 roku. W rolę tytułowego bohatera ponownie wcieli się Keanu Reeves.

Fot.: Constantine, Francis Lawrence, Warner Bros., 2005.

Mimo że Constantine z 2005 roku spotkał się z mieszanymi recenzjami krytyków, a także umiarkowanym sukcesem finansowym (230 milionów dolarów zarobku przy 100 milionach dolarów budżetu), to po dziś dzień film posiada grono oddanych fanów, którzy od lat wyczekiwali ewentualnej kontynuacji.

W 2020 roku informowaliśmy Was o krążących pogłoskach na temat rzekomego sequela oryginału, ale niestety, nawet ówczesne starania samego Keanu Reevesa nie pomogły w uruchomieniu projektu. Gdy wydawało się, że kolejna odsłona przygód kultowego łowcy demonów to już sprawa zamknięta, świat obiegła niespodziewana wiadomość.

Jak donosi portal Deadline, Warner Bros. szykuje film Constantine 2. Co z pewnością ucieszy fanów oryginału, w główną rolę ponownie wcieli się Keanu Reeves, a za kamerą stanie znany z pierwszej części Francis Lawrence, dla którego „jedynka” była reżyserskim debiutem.

Z kolei scenariusz napisze laureat Oscara – Akiva Goldsman (Piękny umysł, Jestem legendą). Będzie on również producentem filmu obok J.J. Abramsa i Hannah Minghelli.

Na ten moment nie podano żadnych dodatkowych informacji. Musimy zatem uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na kolejne wieści.

Co ciekawe, należąca do Abramsa wytwórnia Bad Robot w ostatnim czasie pracowała nad serialem Constantine dla HBO. W rolę komiksowego bohatera wcielić się miał czarnoskóry aktor Sope Dirisu (Gangi Londynu). Wszystko więc wskazuje na to, że władze Warner Bros. zdecydowały się uśmiercić kolejną produkcję. Choć w tym przypadku wielu fanów pierwotnej wersji Johna Constantine’a będzie zadowolonych.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej