Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2020, 13:58

autor: aadamus

Kangurek Kao z kartą na Steam. Są pierwsze szczegóły

Na platformie Steam pojawiła się karta zapowiedzianego w czerwcu Kangurka Kao. Znalazły się na niej informacje związane z fabułą oraz zarys mechanik. Tytuł ma trafić na rynek w przyszłym roku.

Kangurek Kao z kartą na Steam. Są pierwsze szczegóły - ilustracja #1
Poznaliśmy pierwsze informacje na temat nowego Kangurka Kao.

Na początku czerwca zapowiedziano nową część Kangurka Kao. Wówczas producent gry – Tate Multimedia – nie zdradził nic poza tym, że tytuł powstaje. Po prawie trzech miesiącach doczekaliśmy się nowych informacji. Na platformie Steam pojawiła się bowiem karta gry, zawierająca fabułę oraz zarys mechanik rozgrywki. Poinformowano również, że tytuł ukaże się w 2021 roku.

W Kangurku Kao tytułowy bohater musi odnaleźć zaginioną siostrę oraz zbadać tajemnicę kryjącą się za odejściem ich ojca. Aby zrealizować swój cel, musi on zmierzyć się z rozproszonymi po świecie, opętanymi przez mroczne siły wojownikami. Na czele złych stoi potężny Eternal Warrior, którego ambicje mogą zagrozić globalnemu porządkowi. Kao nie jest jednak osamotniony w swojej podróży – w czasie jej trwania towarzyszyć mu będzie jego mentor Walt. Dodatkowo natrafi on na wielu starych przyjaciół.

Zgodnie z duchem serii, Kangurek Kao będzie platfomówką 3D. Oznacza to, że rozgrywka oparta zostanie na sprawnym skakaniu po najróżniejszych obiektach oraz walce z napotkanymi przeciwnikami (w tym bossami). Twórcy zapowiadają, że potyczki będą stanowić wyzwanie dla graczy.

Warto pamiętać, że ostatnią wydaną odsłoną cyklu jest Kangurek Kao: Tajemnica Wulkanu. Tytuł zadebiutował w 2005 roku i trafił wyłącznie na komputery osobiste.

  1. Kangurek Kao na Steamie
  2. Tate Multimedia – oficjalna strona
  3. Cykl Kangurek Kao – oficjalna strona