Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2015, 20:35

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

Just Cause 3 na E3 – nowy gameplay trailer i data premiery

Podczas konferencji firmy Square Enix na targach E3 zaprezentowano nowy zwiastun gry Just Cause 3, a także ujawniono datę premiery: 1 grudnia bieżącego roku.

Swoją konferencję na tegorocznych targach E3 w Los Angeles firma Square Enix rozpoczęła prezentacją Just Cause 3. Zademonstrowano widoczny powyżej zwiastun rozgrywki, który – zgodnie z tradycją serii Just Cause – obfituje we wszelkiego rodzaju destrukcję. Trailer stanowi kolejny przedsmak tego, co czeka nas w grze, i zapowiada kilka jej elementów, w tym ponad 80 rozmaitych pojazdów lądowych, wodnych i powietrznych (w tym nawet odrzutowe myśliwce czy ogromne monster trucki), wiele typów broni (wliczając w to nielimitowane zapasy ładunków wybuchowych C4), tzw. wingsuit umożliwiający szybkie przemieszczanie drogą powietrzną (znany z moda do Just Cause 2), a także kilka gatunków wyzwań, których ukończenie zapewni nam różnego rodzaju ulepszenia dla głównego bohatera i używanych przez niego wehikułów.

Do wspominanych powyżej nowości dojdą usprawnienia już znanych i stosowanych w cyklu JC elementów gameplayu, czyli spadochronu oraz specjalnej linki z hakiem. Zwłaszcza ta ostatnia, choć może wydawać się niepozorna, okazuje się narzędziem prawdziwej rozwałki, gdyż można za jej pomocą np. rozbić helikopter czy… przyczepić wroga do uszkodzonego zbiornika z gazem i wysłać go w podróż w przestworza.

Just Cause 3 zadebiutuje 1 grudnia bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.