Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 marca 2021, 12:39

John Wick 4 i 5 - pomysłodawca serii odsunięty od prac nad marką

Ojciec serii John Wick zaskoczył fanów informacją o tym, że nie napisze scenariuszy czwartej i piątej odsłony cyklu. Chciał to zrobić, ale wytwórnia zdecydowała inaczej.

Mamy dosyć niepokojące informacje dla fanów serii John Wick. Okazuje się, że Derek Kolstad, czyli pomysłodawca marki i autor scenariuszy trylogii filmów, nie bierze udziału w pracach nad czwartą i piątą odsłoną cyklu. Jest to o tyle zaskakujące, że początkowo był zaangażowany w te projekty.

Twórca ujawnił tę informację w wywiadzie z serwisem Collider. Wytłumaczył, że chciał napisać scenariusze do kolejnych odsłon, ale wytwórnia Lionsgate postanowiła inaczej. Kolstad nie wydaje się mieć jednak wielkich pretensji o tę decyzję. Podkreśla, że jest podekscytowany przyszłością marki i nadal pozostaje w dobrych stosunkach z reżyserami Chadem Stahelskim oraz Davidem Leitchem.

Derek Kolstad był wyłącznym autorem scenariuszy do pierwszej i drugiej części cyklu. Z kolei przy John Wick 3 nad fabułą pracowali również Chris Collins, Marc Abrams oraz Shay Hatten. To pierwszy z nich odpowiadać będzie za skrypt do czwartej odsłony serii.

Kolstad rozumie realia branży filmowej. Jak tłumaczy, w przypadku większości dużych marek przychodzi taki moment, w którym wytwórnia zabiera je pomysłodawcom i przekazuje w ręce nowych twórców. Wtedy weteranom nie pozostaje nic innego, jak pogodzić się z taką decyzją i życzyć powodzenia swoim następcom.

Scenarzysta stwierdził również, że Lionsgate szykuje się do ujawnienia w ciągu kilku najbliższych tygodni ekscytujących informacji o przyszłości uniwersum Johna Wicka. Jego częścią będzie m.in. serial The Continental. O tym projekcie od pewnego czasu jest cicho, ale Derek Kolstad potwierdził, że jest on nadal w planach. Zdradził także, że produkcja opowie nie tylko o samych zabójcach, ale również innych członkach przestępczego podziemia. Poznamy również wcześniejsze losy postaci znanych z filmowych odsłon.

Pomimo braku zaangażowania Dereka Kolstada w kolejne odsłony Johna Wicka nie może on narzekać na brak zleceń. Scenarzysta pracuje nad serialem Dungeons & Dragons, filmową adaptacją mangi Hellsing oraz telewizyjną ekranizacją gier z cyklu Hitman. W przypadku tego ostatniego projektu twórca zaszokował ostatnio fanów informując, że w tej wersji Agent 47 nie będzie łysy.

  1. Recenzja filmu John Wick 3
  2. Strona internetowa studia Lionsgate
  3. Strona internetowa filmu John Wick 3