Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 marca 2021, 13:05

autor: Przemysław Dygas

Scenarzysta Johna Wicka pracuje nad adaptacją kultowego Hellsinga

Hellsing to kolejna japońska manga, która doczeka się adaptacji live-action. W jej tworzeniu udział weźmie scenarzysta Johna Wicka.

W SKRÓCIE:
  • Manga Hellsing otrzyma amerykańską adaptację live-action.
  • Scenariuszem filmu zajmie się Derek Kolstad, który pracował wcześniej przy Johnie Wicku.
  • Za produkcję oraz dystrybucję odpowiada Amazon Studios.

Hellsing to manga, która doczekała się już dwóch adaptacji anime. Teraz dołączy do nich również pełnometrażowy film live-action. Za scenariusz produkcji odpowie Derek Kolstad, czyli scenarzysta Johna Wicka. Oprócz serii filmów z Keanu Reevesem pracował on także przy nadchodzącym serialu The Falcon and the Winter Soldier. Hellsing to dla niego całkowicie inny projekt, ponieważ jak sam wspomina, od dawna marzył, by go zrealizować.

Od kiedy mój brat pokazał mi mangę i anime Hellsing parę lat temu, miałem obsesję na punkcie stworzenia adaptacji. Kiedy Mike Callaghan i jego zespół zyskali do niego prawa, po czym połączyli siły z Brianem Kavanaugh-Jonesem i Amazonem… Stary, to spełnienie marzeń.

Hellsing to manga, której historia przedstawia losy Alucarda, potężnego wampira żyjącego od setek lat. Pracuje on dla organizacji Hellsing, która pod przewodnictwem Integry (potomkini Van Hellsinga) chroni Wielką Brytanię przed nieumarłymi. Życie Alucarda zaczyna się zmieniać, gdy ratuje życie policjantki Seras Victorii, zmieniając ją w wampirzycę. Jednocześnie coraz większym zagrożeniem dla bohaterów staje się Kościół katolicki.

Manga Hellsing doczekała się już dwóch adaptacji w formie anime. Pierwszą wersję z 2001 roku wyemitowano jeszcze przed zakończeniem pierwowzoru. Pięć lat później premierę miała druga seria o tym samym tytule, która wiernie oddawała historię przedstawioną w mandze. Teraz do grupy tej dołączy również amerykański film live-action. Produkcją oraz dystrybucją tej wersji Hellsinga zajmie się Amazon Studios.