Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 lipca 2018, 14:45

Joaquin Phoenix zagra Jokera w nowym, samodzielnym filmie DC

To już oficjalna informacja - Joaquin Phoenix zdecydował się na udział w nowym, samodzielnym filmie poświęconym Jokerowi. Nowy projekt Todda Phillipsa ciągle ma szansę na premierę w 2019 roku.

Plotki znalazły potwierdzenie w rzeczywistości – wytwórnia Warner Bros. ogłosiła, że Joaquin Phoenix zagra Jokera w samodzielnym filmie przybliżającym historię jednego z największych złoczyńców stajni DC. Wiele wskazuje na to, że prace nad obrazem ruszą we wrześniu, a jego premiera ciągle planowana jest na przyszły rok.

Negocjacje z Phoenixem nie należały do łatwych, jako że aktor znany jest ze skrupulatnego i ostrożnego dobierania ról. Z pewnością do parafowania umowy zachęcił go fakt, że dotyczyła ona udziału tylko w jednym filmie – swego czasu Phoenix zrezygnował z tytułowej roli w ekranizacji przygód Doktora Strange’a, jako że kontrakt zakładał odgrywanie tej postaci w kilku projektach wchodzących w skład Marvel Cinematic Universe (ostatecznie na te warunki przystał Benedict Cumberbatch).

Joaquin Phoenix będzie piątym kinowym Jokerem. Wcześniej postać złoczyńcy terroryzującego Gotham City odgrywali na wielkim ekranie Cesar Romero (Batman zbawia świat), Jack Nicholson (Batman), Heath Ledger (Mroczny Rycerz) oraz Jared Leto (Legion samobójców). Ten ostatni ma zagrać złoczyńcę również w kontynuacji Suicide Squad oraz planowanym obrazie kinowym poświęconym losom arcywroga Batmana i Harley Quinn.

Phoenixowi do gustu musiała również przypaść wizja filmu, jaką przedstawił reżyser Todd Phillips (znany z nakręcenia trylogii Hangover i Rekinów wojny). Samodzielna produkcja zaserwuje historię dotąd niewidzianą na wielkim ekranie – z informacji podanych w oficjalnej notce prasowej wynika, że możemy spodziewać się „głębokiego studium niezwykłej postaci lekceważonej przez społeczeństwo”. Autorem scenariusza ciągle nienazwanego filmu jest Scott Silver, mający w dorobku fabułę m.in. 8. Mili, Fightera oraz Czasu próby.

Co ciekawe, w przeciwieństwie do większości filmów bazujących na komiksach opowieść o Jokerze będzie miała stosunkowo niewielki budżet – według plotek, oscylujący wokół 55 milionów dolarów. Paradoksalnie może to jednak pomóc w wykreowaniu nietuzinkowej opowieści, skupiającej naszą uwagę na kolejnych etapach ewolucji złoczyńcy. Spekuluje się również, że w obsadzie aktorskiej obok Joaquina Phoenixa znajdzie się Robert De Niro. Na koniec jeszcze jedna plotka – film o Jokerze ma zainicjować nową markę filmową od Warner Bros., (roboczo nazwaną DC Dark), za sprawą której wytwórnia przedstawiać będzie mniejsze, mroczniejsze historie z bohaterami DC w rolach głównych.

Joaquin Phoenix zagra Jokera w nowym, samodzielnym filmie DC - ilustracja #1

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.