Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 listopada 2019, 18:00

J.J. Abrams zdradza dokładny czas trwania Star Wars 9

Gwiezdne wojny: Skywalker – Odrodzenie to trzeci, a być może nawet drugi najdłuższy film w historii Star Wars. Tak wynika z wypowiedzi reżysera J.J. Abramsa, który ujawnił czas trwania produkcji.

Reżyser przygotował długie pożegnanie z Rey i spółką. - J.J. Abrams zdradza dokładny czas trwania Star Wars 9 - wiadomość - 2019-11-26
Reżyser przygotował długie pożegnanie z Rey i spółką.

Od wczoraj mamy pewność, że grudniowa premiera filmu Gwiezdne wojny: Skywalker- Odrodzenie odbędzie się zgodnie z planem. Dziś dowiedzieliśmy się, ile czasu powinniśmy sobie zarezerwować na seans. W trakcie rozmowy przeprowadzonej przez serwis Entertainment Weekly z J.J. Abramsem reżyser zdradził, że ostateczna wersja dziewiątego epizodu trwa 2 godziny i 21 minut (141 minut), a więc krócej o 14 minut, niż wynikało z dotychczasowych pogłosek. Niemniej to wciąż trzeci najdłuższy film w historii marki, zaraz po Ataku Klonów (142 minuty) oraz Ostatnim Jedi (153 minuty). Abrams nie wyklucza też, że napisy końcowe dodadzą nieco ponad minutę, być może pozwalając produkcji na wyprzedzenie obrazu z 2017 roku.

Ostatni występ Rey sprzed dwóch lat pozostaje najdłuższym filmem w historii Gwiezdnych wojen. - J.J. Abrams zdradza dokładny czas trwania Star Wars 9 - wiadomość - 2019-11-26
Ostatni występ Rey sprzed dwóch lat pozostaje najdłuższym filmem w historii Gwiezdnych wojen.

Rzecz jasna, długość filmu nie przekłada się na radość z seansu. Jednak minie jeszcze nieco czasu, nim będziemy mogli ocenić, jak wypada zwieńczenie ostatniej trylogii Star Wars. Gwiezdne wojny: Skywalker – Odrodzenie zobaczymy w polskich kinach 19 grudnia.