Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 kwietnia 2021, 14:55

autor: AlexB

Gwiazda Mortal Kombat opowiada o przygotowaniach do roli Sonii Blade

Aktorka Jessica McNamee udzieliła ostatnio wywiadu serwisowi Collider. W trakcie rozmowy opowiedziała między innymi o jej przygotowaniach do roli Sonii Blade w nadchodzącym filmie na podstawie cyklu Mortal Kombat.

Nowy filmowy Mortal Kombat szykuje się na doskonałe widowisko dla wszystkich fanów kultowej serii bijatyk. Na jego oficjalną premierę w kinach oraz na platformie streamingowej HBO Max musimy jednak poczekać do najbliższego piątku (a w Polsce niestety trochę później). Nieco umilić całe to oczekiwanie mogą wywiady z twórcami oraz aktorami, którzy w ramach promocji nadchodzącej produkcji pojawiają się w różnych mediach. Ostatnio na przykład dziennikarka serwisu Collider miała okazję porozmawiać z Jessicą McNamee (Wojna płci, The Meg, I że cię nie opuszczę), która sportretowała Sonyę Blade w nowej ekranizacji kultowej serii bijatyk. W trakcie wywiadu aktorka powiedziała między innymi, jak przygotowała się do roli oraz zdradziła kilka interesujących szczegółów zza kulis wyczekiwanej przez wielu graczy pozycji.

Gwiazda Mortal Kombat opowiada o przygotowaniach do roli Sonii Blade - ilustracja #1
Nowe filmowe Mortal Kombat zapowiada się bardzo interesująco.

Według opowieści McNamee, pierwszą rzeczą, jaką zrobiła po otrzymaniu roli Sonii Blade, było przeczesanie Internetu w poszukiwaniu informacji na temat tej bohaterki oraz świata Mortal Kombat. Jak sama bowiem przyznała, w dzieciństwie wolała bawić się w Mario Kart niż w krwawych bijatykach od studia Midway Games.

Po prostu wrzuciłam frazę Sonya Blade w Google. Przeczytałam teksty na jej temat, zagłębiłam się w społeczność. Ale to nie miało końca. Później odkryłam, że bardzo pomaga oglądanie filmów na YouTube prezentujących osoby grające w Mortal Kombat, dzięki czemu zyskałam lepszy ogląd na całość i dowiedziałam się więcej o świecie gry.

Później w rozmowie temat zszedł na Simona McQuoida, reżysera nowego filmu na podstawie Mortal Kombat, dla którego produkcja ta stanowi pełnometrażowy debiut. Oto, co na jego temat miała do powiedzenia McNamee:

Nie jestem w stanie powiedzieć wystarczająco dużo dobrych rzeczy na temat tego gościa. Jest po prostu dobrym człowiekiem zarówno na planie, jak i poza nim. (…) I nie jest zupełnym amatorem w tym sensie, że wyreżyserował już kilka niesamowitych reklam i miał okazję współpracować z najlepszymi sportowcami. W swojej karierze był już pod dużą presją i ten film z pewnością taką na niego nałożył.

Gwiazda Mortal Kombat opowiada o przygotowaniach do roli Sonii Blade - ilustracja #2
Wkrótce znów będzie można obejrzeć Sub-Zero i spółkę na srebrnych ekranach.

Według McNamee, McQuoidowi udało się doskonale pokierować aktorami, by wyciągnąć z nich to, co najlepsze. Ponownie oddajmy jej głos:

Wszyscy staraliśmy się, by dać jak najlepsze występy, a to czasem oznaczało walkę z samym sobą. Walkę o to, by odnaleźć swój wewnętrzny głos, a [McQuoid] pomagał nam w tym z gracją. Nigdy nie widziałam, żeby ten facet stracił panowanie nad sobą. To było niesamowite. Zawsze był taki chłodny, spokojny i opanowany.

McNamee podkreśliła także, że McQuoid dawał aktorom sporą przestrzeń do improwizacji i nie ganił ich, jeśli samowolnie za bardzo odchodzili od scenariusza.

Nigdy nie było żadnego „Wiem lepiej!”. Zamiast tego mówił „Tak, spróbujmy”. I koniec końców wybieraliśmy najlepsze ujęcie. Zatem nie było niczego, o co musiałabym walczyć. Mogłam po prostu zapytać „Czy mogę tego spróbować?” lub zwyczajnie tego próbowałam, a on odpowiadał „Świetnie” lub „Spróbujmy czegoś innego”.

Prócz McNamee w najnowszym filmowym Mortal Kombat zobaczymy między innymi Tadanobu Asano, Maksa Huanga, Josha Lawsona, China Hana, Mehcada Brooksa oraz Hiroyuki Sanadę. Zgodnie z obietnicami, produkcja ma obfitować w niezwykle brutalne sceny, co miłośnikom oryginałów zdecydowanie powinno przypaść do gustu.

  1. Oficjalna strona wytwórni Warner Bros.