Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 grudnia 2017, 15:06

autor: Jiker

Jessica Jones się nie zmienia - zobacz zwiastun sezonu drugiego

W sieci zadebiutował trailer drugiej serii przygód Jessiki Jones - bohaterki Marvela dysponującej wyjątkową siłą. Kontynuacja najlepiej ocenianego serialu spośród historii grupy Defenders będzie miała premierę na platformie Netflix w marcu przyszłego roku.

Jessica Jones powróci na mały ekran w marcu 2018 roku. - Jessica Jones się nie zmienia - zobacz zwiastun sezonu drugiego - wiadomość - 2017-12-11
Jessica Jones powróci na mały ekran w marcu 2018 roku.
Jessica Jones się nie zmienia - zobacz zwiastun sezonu drugiego - ilustracja #2

Pozostaje mieć nadzieję, że pod względem jakości wykonania drugi sezon Jessiki Jones utrzyma poziom reprezentowany przez serię pierwszą, cieszącą się największym uznaniem krytyków spośród wszystkich marvelowskich produkcji Netfliksa (81 punktów w serwisie metacritic.com). Słabsza kontynuacja przygód Daredevila była sygnałem ostrzegawczym (68 punktów, względem wcześniejszych 75), fatalny Iron Fist (37 punktów) skutecznie zniechęcił wiele osób, a The Defenders tylko w pewnym stopniu pozwoliło odzyskać zaufanie fanów (63 punkty). Nie udało się to również Punisherowi (54 punkty). Przypominamy też, że na najbliższe lata zaplanowano trzeci sezon Daredevila oraz drugą serię Luke’a Cage’a. Rozważana jest ciągle kontynuacja historii Iron Fista.

Wiosną przyszłego roku na platformę Netflix powróci Jessica Jones. Obdarzona nadludzką siłą bohaterka Marvela, którą mogliśmy ostatnio oglądać w zespołowym The Defenders u boku Daredevila, Luke’a Cage’a i Iron Fista, wystąpi w drugim sezonie swojego samodzielnego serialu. Dzięki właśnie udostępnionemu, oficjalnemu zwiastunowi możemy zapoznać się z zarysem fabuły kontynuacji jej przygód.

W drugiej serii, na którą złoży się ponownie 13 odcinków, powrócą bohaterowie grani przez Krysten Ritter (Jessica Jones), Rachael Taylor, Carrie-Anne Moss oraz Ekę Darville’a. Na ekranie zobaczymy również Davida Tennanta w roli Kilgrave’a. Do obsady dołączyli natomiast Leah Gibson (jako Ingrid) i J.R. Ramirez (grający Oscara).

Z informacji publikowanych na przestrzeni ostatnich lat wynika, że o ile „pierwszy sezon rozgrywał się w głowie Jones, tak akcję drugiego napędzać będzie jej serce”. Na polu fabuły, która sama w sobie ma po raz kolejny bazować na scenariuszu komiksowej serii Alias (jednakże z uwzględnieniem wszelkich zależności wynikających z przypisania do kinowego uniwersum Marvela), możemy spodziewać się m.in. rozwinięcia relacji z Trish Walker (w tej roli Rachael Taylor).

Drugi sezon Jessiki Jones trafi do oferty Netfliksa 8 marca 2018 roku.

  1. Jessica Jones na Netflix.com
  2. Oficjalna strona Marvela