Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 16 marca 2024, 09:48

autor: Adrian Werner

Jedi Knight Remastered w wersji 3.0 przynosi poważne ulepszenia [Aktualizacja: wersja 3.3 już dostępna]

Jedi Knight Remastered doczekał się wersji 3.0. Ten fanowski remaster Star Wars Jedi Knight: Dark Forces II przeniósł się na nowy silnik, dzięki czemu zyskał lepszą wydajność oraz wsparcie dla rozdzielczości ultrawide.

Źródło fot. Disney
i

Aktualizacja

Mod doczekał się wersji 3.3. Najważniejszą zmianą jest gruntownie odświeżenie większości tekstur w modzie. Poprzednie wersje opracowano z pomocą algorytmów AI i choć prezentowały się one znacznie lepiej niż te w pierwowzorze, to i tak pozostawiały sporo do życzenia. Teraz każdą z nich dodatkowo ulepszono, wprowadzając masę poprawek ręcznie.

Jak dużą różnicę to robi pokazują porównania screenów, które możecie zobaczyć poniżej.

  1. Jedi Knight Remastered – pobierz mod (autor udzielił nam zgody na hostowanie mirrora)

Poprzednia wiadomość (4 marca 2023 r.)

Mamy doskonałe wieści dla fanów Gwiezdnych wojen. Ukazała się nowa wersja wyśmienitego moda Jedi Knight Remastered. Zgodnie z nazwą projekt stanowi nieoficjalny remaster kultowego Star Wars Jedi Knight: Dark Forces II z 1997 roku.

Świeża edycja oznaczona została numerem 3.0. Poprzednim wydaniem było 2.0.1 i tak duży przeskok jest uzasadniony skalą zmian. Autor zmienił fundamenty projektu. Porzucił wykorzystywany wcześniej mod JKGFXMOD i zamiast tego Jedi Knight Remastered zbudowane jest teraz na znacznie nowocześniejszym OpenJKDF2.

Ta zmiana jest korzystna. OpenJKDF2 odtwarza bowiem silnik gry na C++. Dzięki temu możliwe stało się zaimplementowanie wielu ulepszeń. W rezultacie Jedi Knight Remastered w wersji 3.0 wreszcie pozbył się mikroprzycinania, którego nie dało się wytłumaczyć tym, co akurat dzieje się na ekranie (wcześniej był to niestety częsty problem powodowany przez JKGFXMOD). Ponadto autor mógł zaimplementować wsparcie dla rozdzielczości ultrapanoramicznych.

  1. Jedi Knight Remastered – pobierz mod (autor udzielił nam zgody na hostowanie mirrora)
Ulepszenia graficzne oferowane przez mod są imponujące, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że gra pochodzi z 1997 roku. - Jedi Knight Remastered w wersji 3.0 przynosi poważne ulepszenia [Aktualizacja: wersja 3.3 już dostępna] - wiadomość - 2024-03-16
Ulepszenia graficzne oferowane przez mod są imponujące, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że gra pochodzi z 1997 roku.

Przypomnijmy, że Jedi Knight Remastered to prawdziwa perełka, która gruntownie odświeża praktycznie każdy aspekt gry. Otrzymujemy pełną kompatybilność ze współczesnymi pecetami i systemami operacyjnymi, znacznie bardziej szczegółowe modele postaci oraz uzbrojenia, jak również zremasterowane tekstury o wielokrotnie wyższej rozdzielczości. Poprawiono także oświetlenie, ulepszono sterowanie i rozgrywkę oraz usunięto większość błędów.

Wszystko to sprawia, że staruszek Star Wars Jedi Knight: Dark Forces II zostaje kompletnie przeobrażony, stając się produkcją znacznie bliższą współczesnym standardom, nie tracąc przy tym nic ze swojego uroku.

Warto na koniec dodać, że autor modyfikacji opracował również Mysteries of the Sith Remastered, czyli analogiczny mod dla dodatku. Ten projekt na razie jest dostępny tylko wersji 2.0, ale wkrótce on również zostanie przeniesiony na nowy silnik i zaktualizowany do edycji 3.0.

  1. Oficjalna strona projektu

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej