Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 6 maja 2022, 14:11

autor: Adrian Werner

Jedi Knight Remastered - nowa wersja moda odświeżającego kultowego FPS-a

Ukazała się wersja 2.0 moda Jedi Knight Remastered, czyli produkcji, która gruntownie odświeża klasyczego FPS-a Star Wars Jedi Knight: Dark Forces II.

Jeszcze trzy tygodnie pozostały do premiery serialu Obi-Wan Kenobi. Oczekiwanie na tę produkcję umilić może powrót do Star Wars Jedi Knight: Dark Forces II, czyli gry, która również opowiada o rycerzu Jedi próbującym przeżyć w czasach Imperium. Okazja do tego nadarza się doskonała, gdyż wypuszczono właśnie nową wersję moda Jedi Knight Remastered, który gruntownie odświeża ten przebój.

Star Wars Jedi Knight: Dark Forces II pozostaje jedną z najlepszych gier osadzonych w realiach Gwiezdnych wojen. Problem w tym, że w tym roku produkcja będzie obchodziła 25. urodziny. W branży gier ćwierć wieku to wieczność, więc już uruchomienie tytułu potrafi być mocno kłopotliwe, a nawet gdy to się uda, to wiele jego elementów mocno odstaje od współczesnych standardów. Jedi Knight Remastered opracowano po to, aby zaradzić tym problemom.

 1. Jedi Knight Remastered – pobierz mod (autor udzielił nam zgody na hostowanie mirrora)
 2. Oficjalna strona projektu
Jedi Knight Remastered - nowa wersja moda odświeżającego kultowego FPS-a - ilustracja #1
Po lewej oryginalna wersja gry, po prawej wersja z modem.

Co oferuje Jedi Knight Remastered?

Projekt zbiera w jedną, łatwą do zainstalowania paczkę wszystkie najważniejsze projekty unowocześniające grę. Otrzymujemy m.in.:

 1. kompatybilność ze współczesnymi pecetami i systemami operacyjnymi,
 2. opcję zabawy w wysokich rozdzielczościach szerookoekranowych,
 3. zremasterowane tekstury o wielokrotnie wyższej rozdzielczości,
 4. znacznie bardziej szczegółowe modele postaci i broni,
 5. ulepszone oświetlenie,
 6. poprawki dla większości błędów pozostawionych przez autorów gry,
 7. możliwość konfigurowania FOV (szerokości pola widzenia),
 8. ulepszone sterowanie.

Wszystko to gruntownie odświeża grę, czyniąc ją zarówno ładniejszą, jak i przyjemniejszą. Dzięki modowi nawet dzisiaj można z przyjemnością zagrać w tę klasykę.

Nowa wersja Jedi Knight Remastered nosi numer 2.0 i opracowano ją w celu implementacji zaktualizowanych wersji modyfikacji wchodzących w skład projektu.

Warto dodać, że twórca opracował również Mysteries of the Sith Remastered, czyli analogiczny mod dla dodatku, ale na razie nie otrzymał on jeszcze wersji 2.0.

 1. LucasArts w rękach Myszki Miki – jakie gry powinien wskrzesić Disney?

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej