Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2024, 13:57

Janosik powrócił na Steama. Sprawdź demo nowej polskiej gry o przygodach tatrzańskiego zbójnika

W ramach trwającego właśnie Steam Next Fest możecie przetestować demo polskiej produkcji Janosik 2. To platformówka 2D z elementami metroidvanii, w której wcielamy się w tytułowego górala.

Źródło fot. Onix Games
i

Jeśli jesteście fanami słynnego tatrzańskiego zbójnika Janosika, to powinniście zainteresować się produkcją, której demo udostępnione zostało w ramach trwającego właśnie Steam Next Fest. Janosik 2 to kontynuacja ciepło przyjętej produkcji polskiego dewelopera o pseudonimie Onix, która w sklepie Valve może się pochwalić aż 93% pozytywnych recenzji.

Druga część tak samo jak pierwsza jest platformówką akcji 2D z elementami metroidvanii, utrzymaną w stylu retro. Wcielamy się w niej w tytułowego bohatera, który ma za zadanie uratować ukochaną Jankę pojmaną przez złego Barona de Blonde.

Janosik 2 ma zaoferować znacznie większe poziomy od „jedynki”, a także nowe postacie, wrogów czy sposoby poruszania się. Do naszej dyspozycji oddane zostaną też cztery grywalne postacie z unikalnymi zdolnościami, które dodadzą zabawie różnorodności.

Gra cechować ma się wysokim poziomem trudności, a zdaniem twórców „dobry refleks, pamięć mięśniowa i przewidywanie ruchów z wyprzedzeniem nie wystarczą, aby ukończyć ją za jednym razem”. Zapewniają jednak, że produkcja posiada liczne punkty kontrolne, więc nie trzeba się bać o uciążliwe powtarzanie całych etapów.

Ponadto w grze znajdziemy kolorowe, ręcznie rysowane i animowane cutscenki, a w pełnej wersji będą na nas czekać 3 różne zakończenia, zależne od podjętych w trakcie podróży decyzji.

Wersja demonstracyjna obejmuje pierwsze 3 z 24 planowanych map i daje przedsmak tego, co przygotowują dla nas twórcy.

  1. Janosik 2 – karta gry na Steamie

Marcin Bukowski

Marcin Bukowski

Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).

więcej