filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 listopada 2023, 11:02

James Gunn uspokaja fanów, zaprzeczając plotkom o kontrowersyjnym wątku w nowym Supermanie

Reżyser Superman: Legacy, James Gunn, postanowił skomentować plotki, jakoby w filmie miałby pojawić się wątek konfliktu na Bliskim Wschodzie.

Źródło fot. Człowiek ze stali, Zack Snyder, DC Entertainment, 2013 / Flickr, Gage Skidmore
i

Mimo że prace nad filmem Superman: Legacy trwają już od dobrych kilkunastu miesięcy, o widowisku, które zapoczątkuje kinowe uniwersum DC Jamesa Gunna i Petera Safrana, wciąż niewiele wiadomo. Nic więc dziwnego, że niepocieszeni takim stanem rzeczy fani próbują na własną rękę zdobyć informacje na temat projektu.

Najnowsze z nich pochodzą od branżowego scoopera, Daniela Richtmana (via The Direct), który rzekomo dowiedział się, iż część fabuły Superman: Legacy będzie poświęcona fikcyjnemu państwu Bialya położonemu na Bliskim Wschodzie.

Doniesienia te potwierdził kolejny informator o pseudonimie ViewerAnon. W swoim poście na X/Twitterze napisał, że faktycznie część wydarzeń będzie miała miejsce na terytoriach Bliskiego Wschodu, gdzie tamtejsi terroryści wejdą w posiadanie kryptońskiej technologii.

Jak nietrudno się domyślić, przecieki te natychmiast wzbudziły spore kontrowersje. Internauci uznali, że w świetle licznych konfliktów na Bliskim Wschodzie (w tym wojny pomiędzy Izraelem a Palestyną) tego typu temat jest nie na miejscu.

Sprawa rozeszła się echem po sieci do tego stopnia, że internauci poprosili o komentarz samego Jamesa Gunna. Zapytany, czy wspomniany wątek pojawi się w Superman: Legacy, reżyser zaprzeczył tym rewelacjom.

W ramach ciekawostki wspomnijmy, że niedawno twórca pochwalił się w sieci zdjęciem ściany w swoim biurze, na której wiszą grafiki chwalonego przez krytyków komiksu Superman for All Seasons z 1998 roku. Jeden z fanów skorzystał z okazji i zapytał, w jakim klimacie zostanie ukazane nadchodzące widowisko, na co Gunn odparł, że będzie to mieszanka ciemnego i jasnego tonu.

Przypomnijmy, że film Superman: Legacy okazał się być odporny na przeciągające się i na szczęście już zakończone strajki scenarzystów i aktorów. W efekcie dzieło Jamesa Gunna zadebiutuje we wcześniej wyznaczonym terminie 11 lipca 2025 roku.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Autor ima się różnorodnej tematyki. Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej