Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 lipca 2019, 18:20

James Bond 25 – Christoph Waltz zauważony na planie filmu

Zdjęcia do dwudziestej piątej odsłony przygód James Bonda trwają w najlepsze. Według plotek, na planie filmowym dostrzeżono Christopha Waltza, który w poprzedniej części wcielał się Blofelda, największego i najbardziej znanego przeciwnika agenta 007. Wygląda więc na to, że w przyszłym roku postać ta powróci na ekrany kinowe.

Mimo przerwy związanej z kontuzją Daniela Craiga, zdjęcia do dwudziestej piątej odsłony przygód agenta 007 trwają w najlepsze, a film jest na prostej drodze do tego, by zadebiutować w kinach, zgodnie z planami, w kwietniu przyszłego roku. Szczegóły dotyczące fabuły produkcji są na razie skromne, tak więc fani desperacko czekają na jakiekolwiek przecieki oraz plotki. Według relacji zaufanego reportera, pracującego dla brytyjskiego Daily Mail, na planie zdjęciowym Bonda 25 w studiu Pinewood dostrzeżono Christopha Waltza, który w poprzedniej odsłonie serii wcielał się w Ernsta Stavro Blofelda, najbardziej znanego i napopularniejszego oponenta Jamesa Bonda. Waltz miał prosić osoby, któe go rozpoznały, o dyskrecję, ale widać, że nie był dość przekonujący. Obecnośc aktora na planie wywowłała więc falę spekulacji na temat tego, czy zobaczymy go ponownie w roli nemezis agenta Jej Królewskiej Mości.

Blofeld pojawił się w oryginalnych powieściach Iana Fleminga, a takze ich pierwszych filmowych adaptacjach. Co ciekawe, w wersji książkowej był Polakiem, którego matka pochodziła z Grecji. - James Bond 25 – Christoph Waltz zauważony na planie filmu - wiadomość - 2019-07-12
Blofeld pojawił się w oryginalnych powieściach Iana Fleminga, a takze ich pierwszych filmowych adaptacjach. Co ciekawe, w wersji książkowej był Polakiem, którego matka pochodziła z Grecji.

Ewentualna rola Blofelda w filmie nie jest jednak do końca jasna. Filmowcy już dawno temu zapowiedzieli bowiem, że głównym przeciwnikiem agenta 007 będzie postać odgrywana przez Ramiego Maleka. Bohater Christopha Waltza w trylogii z Danielem Craigem urodził się jako Franz Oberhauser i był przyrodnim bratem Bonda. Po tym jak zamordował ojca i upozorował własną śmierć zaczął budować międzynarodową przestępczą organizację Spectre, planując równocześnie zemstę na osieroconym bracie, który w jego przekonaniu skradł całą uwagę oraz miłość rodziców. Blofeld może pojawić się w filmie jedynie na chwilę jako postać poboczna, albo też jako ostateczny oponent, ponownie przygotowujący w ukryciu intrygę, w którą wplątuję się Bond.

Niezatytułowana wciąż dwudziesta piąta część przygód Jamesa Bonda zadebiutuje w kinach w kwietniu 2020 roku. Reżyserem filmu jest Carry Fukunaga. Oprócz Daniela Craiga do swoich ról powrócą Ralph Fiennes (M), Naomie Harris (Moneypenny) i Lea Seydoux (Madeleine Swan). Fabuła nowego Bonda rozpocznie się na Jamajce, gdzie 007 po wieloletniej służbie spędza zasłużoną emeryturę. Spokój agenta zostanie przerwany w momencie, gdy dawny przyjaciel z CIA poprosi go o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca przerodzi się w dużo większą intrygę, która naprowadzi go na ślad tajemniczego oponenta (Raimi Malek) dysponującego nową i niezwykle śmiercionośną technologią. Warto dodać, że na Jamajce rozgrywała się także akcja pierwszego filmu z serii – Doktor No z 1962 roku. Z pewnością zbieżność ta nie jest przypadkowa, tym bardziej, że mamy do czynienia z rocznicową produkcją, w której nie zabraknie odniesień do historii cyklu.

  1. Oficjalna strona internetowa serii James Bond