Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 listopada 2018, 10:02

autor: Adrian Werner

It Chapter 2 – ukończono zdjęcia do sequela filmu To

Reżyser Andres Muschietti poinformował, że ukończono zdjęcia do filmu It: Chapter Two, czyli sequela największego kinowego przeboju w historii horroru.

Pierwsza część okazała się wielkim przebojem. - It Chapter 2 – ukończono zdjęcia do sequela filmu To - wiadomość - 2018-11-03
Pierwsza część okazała się wielkim przebojem.

Dobiegły końca zdjęcia do filmu It: Chapter Two, czyli kontynuacji przebojowego horroru z zeszłego roku. Wieść tę ogłosił na swoim Instagramie Andres Muschietti, czyli reżyser obu produkcji. Niestety, sporo jeszcze poczekamy, zanim tytuł trafi na ekrany kin, gdyż jego premiera zaplanowana została dopiero na wrzesień przyszłego roku.

Przypomnijmy, że projekt jest adaptacją powieści Stephena Kinga, w Polsce wydanej pod tytułem To. Literacki pierwowzór jest tak obszerny, że zamiast próbować wcisnąć całą fabułę w jedną kinową produkcję, zdecydowano się na opracowanie dwóch filmów, z których pierwszy opowiada o dzieciństwie bohaterów, a drugi o ich ostatecznym starciu z potworem 27 lat później.

Pierwszy film okazał się wielkim sukcesem, zarabiając w kinach ok. 700 mln dolarów, co stanowi absolutny rekord w kategorii horroru. Produkcja została również ciepło przyjęta przez krytyków i według serwisu Rotten Tomatoes 85% recenzji było pozytywnych.

Filmowe It stało się częścią renesansu Stephena Kinga na dużym i małym ekranie. W ciągu ostatnich trzech lat otrzymaliśmy m.in. filmy Cell, The Dark Tower, Gerald’s Game oraz 1922. Do tego doszły seriale Castle Rock, The Mist, Mr. Mercedes oraz 11.22.63.

Trend ten szybko się nie zakończy. Poza It: Chapter Two trwają prace m.in. nad filmami Pet Sematary, In the Tall Grass oraz Doctor Sleep. Ponadto kilka dni temu ogłoszono, że telewizyjna stacja Freeform opracuje serial na podstawie powieści Kinga Joyland z 2013 roku.

  1. Oficjalna strona filmu