Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 16 lutego 2017, 11:59

Injustice 2 otrzyma odrębną wersję mobilną

Potwierdziły się spekulacje o istnieniu mobilnej wersji bijatyki Injustice 2. Wczesna edycja gry zadebiutowała właśnie w filipińskim App Store i dzięki temu wiemy, że ponownie otrzymamy produkcję odrębną od wydania konsolowego.

Mobilna wersja Injustice: Gods Among Us okazała się zaskakująco dużym sukcesem i nawet dzisiaj, cztery lata po premierze, regularnie dostaje aktualizacje z nową zawartością. W przypadku kontynuacji autorzy milczeli na temat ewentualnego wydania na smartfony i tablety, ale ujawnienie tej edycji wydawało się jedynie kwestią czasu. Teraz te przypuszczenia zostały potwierdzone i wczesna wersja mobilnego Injustice 2 zadebiutowała w filipińskim App Store w ramach tzw. soft-launchu.

MOBILNE INJUSTICE 2 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: NetherRealm Studios.
  2. Wydawca: Warner Bros. Interactive Entertainment.
  3. Systemy: iOS, AND.
  4. Model biznesowy: free-to-play.

Dzięki udostępnieniu wczesnej wersji gry dowiedzieliśmy się całkiem sporo na jej temat. Wygląda na to, że autorzy ponownie opracowali zupełnie nową produkcję, zaprojektowaną specjalnie z myślą o rynku mobilnym. Mechanizmy rozgrywki będą więc mocno odmienne w porównaniu z edycją konsolową. Natomiast wspólna ma być warstwa fabularna.

Zabawa sprowadzać się będzie do pojedynków jeden na jednego toczonych pomiędzy postaciami należącymi do dwóch trzyosobowych drużyn. System walki będzie uproszczony, ale tylko gdy zestawimy go z konsolowym wydaniem. W porównaniu do mobilnego Injustice: Gods Among Us mechanika potyczek zostanie bowiem potężnie rozbudowana. Gracze otrzymają wreszcie możliwość wykonywania skoków i uników, a lista dostępnych ataków i technik specjalnych ulegnie mocnemu rozszerzeniu.

Rozgrywkę napędzać będzie system rozwoju. Gracze powoli mają odblokowywać dostęp do kolejnych postaci i ulepszać talenty już posiadanych bohaterów. Do tego dojdzie bogaty wybór ekwipunku zapewniającego różnorodne bonusy.

Gra zmierza na urządzenia z systemami iOS i Android. Na obu platformach wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Na razie nie znamy planowanej daty premiery, ale spodziewamy się, że nastąpi w okolicach debiutu rynkowego konsolowego Injustice 2, który zaplanowany został na 16 maja tego roku.

  1. Oficjalna strona gry