Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 sierpnia 2013, 14:23

autor: Jiker

Infinity Blade III nieoficjalnie w produkcji. Prace w zaawansowanym stadium?

Z danych opublikowanych na portalu LinkedIn wynika, że trwają prace nad trzecią odsłoną serii Infinity Blade. Stosowna informacja pojawiła się na profilu jednego z pracowników studia Chair Entertainment, dewelopera odpowiedzialnego za popularną mobilną markę.

Z danych opublikowanych na portalu LinkedIn wynika, że trwają prace nad trzecią odsłoną serii Infinity Blade. Stosowna informacja pojawiła się na profilu jednego z pracowników studia Chair Entertainment, dewelopera odpowiedzialnego za popularną mobilną  markę.

Tester Michael Lochrane umieścił Infinity Blade III w wersji na iPhone’a na liście gier, które miał okazję sprawdzić w akcji. Ciężko traktować ten fakt za oficjalną zapowiedź gry, ale niewątpliwie coś jest na rzeczy. Na kolejną odsłonę marki czekamy już bowiem drugi rok – w międzyczasie skasowany został spin-off cyklu, Infinity Blade Dungeons. Przy okazji tej wiadomości twórcy potwierdzili, że w produkcji znajduje się kolejna część serii. Bardzo prawdopodobne, że chodzi o długo oczekiwaną „trójkę”.

Cykl Infinity Blade zadebiutował pod koniec 2010 roku, z miejsca zdobywając serca iOS-owych graczy. W ciągu czterech dni od premiery pierwsza odsłona znalazła 270 tys. nabywców i ustanowiła nowy rekord najbardziej dochodowej aplikacji, zarabiając ok. 1,5 mln dolarów. Przy okazji zapoczątkowała modę na dotykowe bijatyki. Kontynuacja ukazała się rok później. Łącznie marka zarobiła dla Chair Entertainment i firmy Epic Games kilkadziesiąt milionów dolarów. Niedawno gra przeżywała drugą młodość – w ramach darmowej promocji tytuł został pobrany przez 5,7 mln graczy.