filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 maja 2023, 11:41

autor: Kamil Kleszyk

Co z franczyzą po Indianie Jonesie 5? Kathleen Kennedy wskazuje możliwy kierunek

Indiana Jones i artefakt przeznaczenia miał być filmem, który raz na zawsze domknie historię tytułowego archeologa. Coraz częściej pojawiają się jednak głosy, że nie musi to być wcale koniec franczyzy.

Źródło fot. Indiana Jones: Poszukiwacze zaginionej Arki, Steven Spielberg, Lucasfilm, 1981
i

Mimo że wraz z premierą filmu Indiana Jones i artefakt przeznaczenia osiemdziesięcioletni Harrison Ford na dobre odwiesił swój kapelusz i bicz na kołku, media nie ustają w spekulacjach na temat przyszłości kultowej serii. I chociaż trudno wyobrazić sobie franczyzę bez legendarnego aktora, coraz częściej mówi się, że historia zapoczątkowana w 1981 roku może być rozwijana bez niego.

Podczas niedawnego podcastu Entertainment Weekly (via The Direct), w którym udział brała Kathleen Kennedy, poruszono właśnie temat serii Indiana Jones. Prezes Lucasfilm dała jasno do zrozumienia, że Artefakt przeznaczenia jest ostatnim widowiskiem, w którym Harrison Ford wciela się w znanego poszukiwacza przygód i nikt w tej chwili nie planuje go zastępować. Jednocześnie rozmówczyni zasugerowała, że w przyszłości franczyza może powędrować na małe ekrany.

To ostatni film [Harrisona Forda]. Tak właśnie patrzymy na serię. To znaczy, prawdę mówiąc, jeśli mielibyśmy coś zrobić w przyszłości, to może to być serial telewizyjny, ale nie robimy nic, co mogłoby zastąpić Indianę Jonesa […]. Harrison jest specyficzny i wyjątkowy w tworzeniu tej roli. Steven [Spielberg] też się zgadza, że nie powinniśmy tego robić – tłumaczyła Kennedy.

Oczywiście słowa prezes brzmią bardzo szlachetnie, ale jak wszyscy doskonale wiemy, w Hollywood patrzy się głównie przez pryzmat zarobków. Dlatego, jeśli Indiana Jonesa i artefakt przeznaczenia okaże się kasowym hitem, Disney może nie pozwolić serii na godne pożegnanie.

Jakiś czas temu pojawiły się doniesienia mówiące o serialu osadzonym w popularnym uniwersum, którego bohaterem rzekomo miał być mentor Jonesa, Abner Ravenwood. Co prawda spin-off został podobno anulowany, ale sam fakt, iż prezes Lucasfilm wspomniała o produkcji telewizyjnej, pozwala sądzić, że sprawa nie jest definitywnie zamknięta.

Na koniec warto dodać, iż niedawno, przy okazji uroczystej premiery Indiany Jonesa 5 w Cannes, prezes Disneya – Bob Iger – również nie wykluczył, że seria doczeka się nowych projektów – nawet bez Forda na pokładzie.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej