Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 listopada 2015, 09:25

Igrzyska śmierci, Slow West - weekendowe premiery filmowe

20 listopada do kin wchodzi 7 tytułów, z których najważniejsze są, moim zdaniem, dwa: finałowy odcinek Igrzysk śmierci i ciekawy western Slow West z Michaelem Fassbenderem (to jeden z jego 3 filmów, jakie w tym miesiącu zobaczą Polacy w kinach).

Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Finał tej odnoszącej ogromne sukcesy serii bez wątpienia jest zaznaczony na czerwono w kalendarzach wszystkich fanów Igrzysk śmierci. Druga część Kosogłosa (a czwarta część sagi) przedstawi to, na co wszyscy czekali. Szturm na Kapitol. Ostateczną walkę zainspirowanych przez Katniss Everdeen mieszkańców uciskanych dystryktów z opresyjną władzą państwa Panem. Tym razem Głodowe igrzyska nie będą po prostu grą, ale prawdziwą przeprawą przez piekło zaminowanej stolicy. Twórcy nie muszą obawiać się o finansowe wyniki i frekwencję, zaś wszyscy oczekujący porządnego finału (po nieco spokojnym poprzedniku) dostaną to, na co czekali. Recenzje krytyków są bardzo przychylne.

  1. Reżyseria: Francis Lawrence
  2. Tytuł oryginalny: The Hunger Games: Mockingjay. Part 2
  3. Grają: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Woody Harrelson

Slow West

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Oto nagrodzony na festiwalu w Sundance (i na poznańskim Transatlantyku też!) kameralny western będący przy okazji debiutem reżysera Johna Macleana. Głównym bohaterem Slow West jest przybyły z Anglii młody Jay Cavendish szukający na amerykańskim zachodzie swojej ukochanej. Droga jest oczywiście niebezpieczna i pełna bandziorów, więc z pomocą (i ukrytym motywem) przybywa grany przez Michaela Fassbendera Silas. Rzecz jest bardzo ładnie nakręcona i faktycznie dosyć powolna, choć finał bez wątpienia wszystko wynagrodzi. Film miałem okazję oglądać na festiwalu i wyszedłem zeń zadowolony – mam więc nadzieję, że fani nowoczesnego spojrzenia na ten gatunek będą zadowoleni.

  1. Reżyseria: John Maclean
  2. Grają: Michael Fassbender, Kodi Smit-McPhee, Ben Mendelsohn

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Nad morzem (melodramat w reżyserii Angeliny Jolie o małżeńskim kryzysie, w którym gra razem z własnym mężem, Bradem Pittem),
  2. Victoria (niemiecki film o nocnej eskapadzie młodych ludzi, która zamienia się w napad na bank),
  3. Parking (węgierki komediodramat o kłótni o pewne miejsce parkingowe),
  4. Perłowy guzik (dokumentalny film pokazujący wycinek historii Chile),
  5. Bez granic (irański dramat o nieznajomym, który zakłóca spokojną codzienność pewnego chłopca).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.