Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2022, 11:09

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Gracze LoL-a wybierający tę postać chodzą nagminnie AFK

Obawy graczy LoL-a, że Yasuo pójdzie AFK, to nie tylko bezpodstawne powiedzenie. Dane zebrane ze wszystkich regionów jednoznacznie wskazują, że gracze wybierający tę postać faktycznie wolą poczekać w fontannie.

Gracze Yasuo w League of Legends już nie cieszą się najlepszą renomą, a statystyka dotycząca tego, które postaci najczęściej porzucają swoich towarzyszy na Summoner’s Rift, jedynie ją pogarsza.

Yasuo AFK

Z danych dostępny na stronie League of Graphs jasno wynika, że to gracze Yasuo najczęściej odchodzą z gry. Na drugim miejscu znajduje się Sett, zaraz za nim Yone i Xin Zhao. Niestety nie mamy dokładnych danych na temat tego, na jakich liniach grali czempioni. Możemy się jednak domyślać, że będą to najpewniej mid, top oraz jungla.

Gracze LoL-a wybierający tę postać chodzą nagminnie AFK - ilustracja #1
Źródło: League of Graphs

Które rangi najczęściej chodzą AFK?

W kolejce Solo/Duo najwięcej AFK-ów znajdziemy oczywiście w grach, które nie są rankingowe. Wspinając się jednak po drabince rankingowej można zauważyć, że wraz ze wzrostem umiejętności (tj. wyższą rangą) procent graczy, którzy porzucają grę, zmniejsza się.

Mimo to aż 13,7% gier w Żelazie, a 10,2% w Brązie, to mecze, w których znalazł się AFK. W rozgrywkach Flex sytuacja wygląda jeszcze gorzej, ponieważ są to odpowiednio poziomy 18,8% i 9,2%. Dla porównania jedynie w około 2% gier w Diamencie można znaleźć AFK-a.

Gracze LoL-a wybierający tę postać chodzą nagminnie AFK - ilustracja #2
Źródło: League of Graphs

Co ciekawe, region EUNE (domyślny w Polsce) znajduje się na 5. miejscu pod względem takich graczy w kolejkach Solo/Duo. Króluje z kolei TR – Turcja. Rankedy Flex nie odbiegają od „zwykłych”. Tutaj również im wyższa ranga, tym mniejsza liczba AFK-ów.

Zarówno w Solo/Duo, jak i Flex najmniej „oddalonych od klawiatury” graczy znajdziecie na serwerach w Japonii. W ostatniej trójce tej niechlubnej listy pojawiają się również KR – Korea (Solo/Duo) oraz OCE – Oceania (Flex).

  1. Oficjalna strona League of Legends
  2. Strona League of Graphs