Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2020, 17:55

autor: Karol Laska

I Am Jesus Christ - polska gra wyląduje na Kickstarterze

Symulator życia Jezusa Chrystusa pod tytułem I Am Jesus Christ otrzymał nowy trailer. Twórcy zapowiedzieli również, że gra trafi na Kickstartera w nadchodzących miesiącach.

W SKRÓCIE:
  • otrzymaliśmy nowy trailer polskiej gry I Am Jesus Christ opartej na dziejach przedstawionych w Nowym Testamencie;
  • gra trafi na początku 2021 roku na Kickstartera, a tworzona jest z myślą o pecetach (a konkretniej Steamie).

W sieci pojawił się świąteczny zwiastun jednej z nadchodzących gier polskiej firmy PlayWay – I Am Jesus Christ. Jak sama nazwa wskazuje, jest to symulator życia Jezusa Chrystusa inspirowany dziejami z Nowego Testamentu. Pierwszy trailer został opublikowany już w grudniu 2019 roku i wykorzystywał technikę CGI. Ten, który ukazał się dzisiaj, został już stworzony na rzeczywistym silniku gry. Ponadto zobaczyliśmy więcej materiałów z rozgrywki, a także usłyszeliśmy biblijną narrację.

Nad tytułem pracuje niezależne studio SimulaM. Planuje ono otworzyć na początku 2021 roku kampanię na Kickstarterze, która pozwoli nam na finansowe wsparcie twórców i umożliwienie im dalszej pracy nad grą. Tytuł ma ukazać się na PC, a konkretnie na platformie Steam (via Worth Playing).

Nie da się ukryć, że kampania marketingowa tej produkcji, a także opis jej podstawowych mechanik zakrawa o prześmiewczość. Twórcy piszą w ten sposób:

Czy jesteście gotowi na walkę z Szatanem na pustyni, leczenie chorych oraz pomoc potrzebującym? Dokonajcie ponad 30 ikonicznych cudów – od nakarmienia 5000 głodujących i uzdrowienia trędowatych aż po uspokojenie wzburzonego morza oraz przywrócenie wzroku niewidomym.

Naładuj moc Ducha Świętego poprzez modlitwę i połącz całkowicie nowe koncepcje z ponadczasowymi opowieściami. I Am Jesus Christ zostało zainspirowane Nowym Testamentem i ma nadzieję rozpowszechniać Ewangelię w wyjątkowy i angażujący sposób.

Gra ma starczyć na 10 godzin zabawy i skupić się na całym życiu Chrystusa – zaczynając od urodzin, a kończąc na ukrzyżowaniu oraz Zmartwychwstaniu. Jednymi z dostępnych otwartych lokacji będą Jeruzalem oraz Galilea. Na Steamie czytamy, że planowany termin premiery tegoż nietypowego symulatora to 2021 rok.