Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2022, 15:25

Huragan Ian przyciąga graczy Microsoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator nie przestaje zadziwiać swoim realizmem. Najnowszy trend wśród fanów tej produkcji to przyglądanie się z bliska huraganowi Ian.

Źródło fot. YouTube: użytkownik XboxBG
i

W ostatnich dniach społeczność zebrana wokół gry Microsoft Flight Simulator zrobiła się bardzo aktywna. Ma to związek z huraganem Ian, który uderzył we Florydę. Okazuje się, że dzięki słynnemu symulatorowi lotów wirtualni piloci postanowili przyjrzeć się z bliska temu wspaniałemu (ale niezwykle groźnemu) zjawisku pogodowemu.

Huragan Ian

Jak zauważyła strona PC Gamer, wielu posiadaczy gry Microsoft Flight Simulator zdecydowało się na obserwację huraganu Ian. Nietrudno jest znaleźć w sieci materiały i nagrania związane z lotami mającymi na celu zbliżenie się do tego zjawiska pogodowego.

Huragan Ian przyciąga graczy Microsoft Flight Simulator - ilustracja #1
Źródło: Reddit – użytkownik Zoqerly.

Na różnych screenach widać niezbicie, że amatorów tego rodzaju widoków nie brakuje. Nie powinno to dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że MSFS ma bardzo realistyczny system odwzorowywania pogody, dzięki któremu na żywo można oglądać zachodzące zmiany.

MSFS i pogoda

Pogoda w MSFS jest tworzona dzięki współpracy z firmą Meteoblue. Dzieli ona świat na wiele niewielkich sektorów i zbiera z nich przeróżne informacje. Do gry są dostarczane dane z 250 milionów takich regionów.

Tak szczegółowe odwzorowanie zachmurzenia w MSFS jest możliwe tylko dzięki temu, że Meteoblue w każdym badanym kawałku świata zbiera dane z 60 nakładających się warstw – od ziemi aż po stratosferę.

SIM update 10

Warto podkreślić, że Microsoft Flight Simulator jest wciąż rozwijany i otrzymuje aktualizacje. Ostatnia była 21 września 2022 r. Wśród wielu zmian, nowości czy poprawek warto wymienić chociażby dodatkowe okna pozwalające na szersze spektrum widzenia (idealne dla graczy z wieloma monitorami) czy bardziej realistyczny system chmur znajdujących się blisko ziemi.

Ta aktualizacja ma również osobną sekcję opisującą zmiany w kwestii pogody. Możemy się dowiedzieć, że gra teraz symuluje w czasie rzeczywistym porywy wiatru, a także popracowano nad systemem turbulencji.

  1. Recenzja gry Microsoft Flight Simulator 2020 – największy sandbox w historii
  2. Microsoft Flight Simulator 2020 – poradnik do gry
  3. Oficjalna strona internetowa gry Microsoft Flight Simulator

Damian Gacek

Damian Gacek

Absolwent Filologii Angielskiej oraz English in Public Communication. Swoją karierę zawodową rozpoczynał jako lektor języka angielskiego. Z GRYOnline.pl współpracuje od 2019 r. Przez ten czas pisał dla różnych działów. Obecnie zajmuje się głównie poradnikami i okazjonalnie wspiera newsroom. Autor przeglądu Małe ale Wielkie. Elektroniczną rozrywką interesuje się od dziecka. Gdy był młodszy zdarzyło mu się nawet popełnić artykuł naukowy dotyczący tłumaczenia gier wideo. Uwielbia RPG-i oraz strategie. Często nurza się również w odmętach produkcji indie. W wolnych chwilach pracuje nad książką oraz uczy się edycji filmów.

więcej