Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2021, 15:46

Humankind opóźnione na ostatniej prostej

Studio Amplitude poinformowało, że tworzona przez nie gra strategiczna Humankind nie ukaże się w kwietniu tego roku. Premiera została przesunięta o blisko cztery miesiące – na 17 sierpnia.

W SKRÓCIE:

  1. Humankind ukaże się 17 sierpnia 2021 roku;
  2. premiera produkcji miała nastąpić 22 kwietnia, ale twórcy potrzebują więcej czasu, by dopracować rzeczy wskazane przez graczy.

Twórcy gry strategicznej Humankind – studio Amplitude – poinformowali, że produkcja ta ukaże się dopiero 17 sierpnia tego roku. Jak w większości podobnych sytuacji, przyczyną opóźnienia jest chęć dopracowania dzieła.

Zespół skupi się na poprawieniu obszarów wskazanych przez społeczność podczas naszego poprzedniego Lucy OpenDev, kiedy to gracze przetestowali 4 ery i 40 kultur, aby przekazać nam swoje spostrzeżenia. (...) Będziemy pracować nad poprawą tempa, balansu, dyplomacji, przystępności i AI (między innymi) – czytamy w notce.

Jakich poprawek się doczekamy? Przede wszystkim wrażenia graczy wskazywały, że rozgrywka toczy się zbyt szybko, dlatego też postanowiono zbudować od nowa system rozwoju, a także zmodyfikować koszt wynajdywania niektórych technologii. Pojawią się także zmiany mające na celu utrudnienie rozgrywki (m.in. w erze neolitu, ale nie tylko), przede wszystkim poprzez zmianę znaczenia jedzenia, wpływów i utrudnienie zarabiania pieniędzy – deweloperzy doszli do wniosku, że w niektórych momentach gry gracze radzili sobie zbyt dobrze.

Możemy też spodziewać się poprawek w systemie dyplomacji (m.in. usprawnień powiadomień i dialogów) oraz w interfejsie użytkownika.

Warto odnotować, że do przesunięcia premiery doszło praktycznie na ostatniej prostej, bowiem tytuł miał pojawić się na rynku 22 kwietnia tego roku. By wynagrodzić graczom rozczarowanie, twórcy obdarują osoby, które złożyły zamówienia przedpremierowe na Humankind, darmowymi avatarami Lucy oraz Edgara Alana Poe.

Listę wszystkich planowanych zmian i poprawek znajdziecie w tej notce. Twórcy podzielili się też statystykami wydarzenia Lucy OpenDev, które podsumowano na poniższej inforgrafice.

Humankind opóźnione na ostatniej prostej - ilustracja #1
Lucy OpenDev w liczbach. Źródło: https://www.games2gether.com/amplitude-studios/humankind/blogs/763-humankind-release-moved-to-august-2021
  1. Czarne konie 2021 - gry, na które nie czekacie, a powinniście
  2. Fani Cywilizacji, świętujcie – Humankind nieźle się zapowiada
  3. Humankind – strona oficjalna