Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2020, 13:07

autor: Adrian Werner

Horror In Silence z udanym debiutem w Early Access

Udany debiut na Steamie zaliczyła wczesna wersja multiplayerowego horroru In Silence. Gra zbiera bardzo pozytywne oceny od użytkowników.

Sukcesy takich gier, jak Dead by Daylight czy Phasmophobia pokazały, że istnieje zapotrzebowanie na dobre multiplayerowe horrory. Na Steamie najnowszym udanym debiutem w tej kategorii stało się In Silence autorstwa studia Ravenhood Games, którego wczesna wersja trafiła do sprzedaży w Early Access 16 października. W tym tytule grupa 2-6 graczy wciela się w próbujących przetrwać ludzi, a inny użytkownik obejmuje kontrolę nad polującym na nich potworem. Bestia jest prawie całkowicie ślepa, ale za to dysponuje mocno rozwiniętym słuchem.

Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem. W chwili pisania tej wiadomości In Silence ma 1112 recenzji na Steamie, z czego 85% jest pozytywnych. Poniżej przytaczamy przykładowe recenzje użytkowników:

Przykładowe recenzje In Silence na PC:

(pisownia oryginalna) Po pierwszych zmaganiach w In Silence muszę uznać, że jak na 28zł po przecenie da się naprawdę świetnie w tym tytule bawić. Trafiłem akurat bardzo fajny team Randomów, którzy wyjaśnili mi mechanikę gry i przy okazji przelali trochę humoru, co spowodowało, że czas nie był stracony. Gramy Survivorem, który wyposażony jest w latarkę oraz jakieś startowe itemy, choć nie zawsze, oraz niekiedy perki, np. trafiło mi się 2x Obrażenia zadane killerowi i ciche poruszanie. Do rzeczy, na mapie mamy (w zależności od ustawień lobby) kilka znaczników z figurami, np. X, kwadrat, trójkąt pod którymi jest cyfra, cyfry zaś wpisujemy w kontenerze z bronią i kamuflażem, jeśli uda nam się przetrwać. Zabójca ma mocno ograniczony wzrok, za to idealny słuch, możemy go jednak zmylić włączając radio, czy rzucając kamieniem. Jako zabójca znowu... Mamy 3 zdolności - Skok, Szarża oraz Skupienie Wzroku, po użyciu każdej mamy Cool Down i nie możemy ich wybierać.. NgeloQuerro

Fajna gra. Liczę jednak na nowe mapy i zabójców.

Cameleon

Spędziłem w Dead by Daylight prawie 3500 godzin i szczerze mówiąc In Silence ma potencjał mnie od tej gry odciągnąć, o ile tylko otrzyma wystarczająco dużo zainteresowania graczy. Mam nadzieje, że tak się stanie.

Dic Soupcan

Gra obecnie ma skromną zawartość. Wymaga również poprawek zbalansowania, więc kupujący muszą mieć na uwadze, że to bardzo wczesna wersja. Jednak z grupą przyjaciół już teraz oferuje przyjemną rozgrywkę, z ciekawym potworem i miodnymi mechanizmami - OneBang

Ogólnie gra chwalona jest za mechanizmy rozgrywki i klimat, a krytykowana za skromną zawartość. Ta wada jest jednak trochę mniej bolesna niż zazwyczaj, gdyż In Silence kosztuje obecnie tylko 35,99 zł.

Gra radzi sobie również przyzwoicie pod względem liczby graczy. W najgorętszym momencie weekendu w tytuł bawiło się na Steamie 2,3 tys. osób jednocześnie. Wyniki aktywności za tydzień pozwolą wyciągnąć wnioski odnośnie tego, czy produkcja ma przyszłość.

In Silence dostępne jest wyłącznie na PC i nie oferuje polskiej wersji językowej. Gra ma pozostać w fazie wczesnego dostępu przez ok. 3-4 miesiące.

  1. Oficjalna strona gry
  2. In Silence – karta gry w serwisie Steam