Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2017, 11:12

autor: Movis

Horizon Zero Dawn – wyciekł rozmiar mapy

Hiszpańska strona MeriStation przez przypadek upubliczniła w swoim materiale z gry Horizon Zero Dawn wielkość mapy dostępnej do eksploracji w produkcji. Choć wyciek nie zapewnia informacji liczbowych, teren wydaje się dość duży.

Horizon Zero Dawn w skrócie:
  • Producent: Guerrilla Games;
  • Wydawca: Sony Interactive Entertainment;
  • Gatunek: przygodowa gra akcji TPP z otwartym światem; motywem przewodnim jest upadła cywilizacja ludzka, walcząca z robotycznymi zwierzętami;
  • Platformy: PlayStation 4;
  • Premiera: 28 lutego 2017 roku (w Polsce – 1 marca).

Powoli zbliża się premiera gry Horizon Zero Dawn, zaplanowana na 28 lutego 2017 roku. Nadchodząca data rynkowego debiutu nowej marki od twórców serii Killzone objawia się między innymi falą materiałów z rozgrywki, które zapewniają nam media branżowe. Nie inaczej jest w przypadku filmiku z kanału YouTube hiszpańskojęzycznego serwisu MeriStation, tym razem jednak uchylony został zbyt duży fragment tajemnicy. W wyniku nieopatrznego odchylenia prawego drążka na ekranie mapy, w materiale został pokazany cały dostępny do eksploracji teren. Co prawda, widoczne były jedynie szczegóły jednej z lokacji, ale obrys całego świata gry dostarcza nam nieco informacji o jego wielkości.

Dół mapy, z eksplorowanym w przedpremierowej wersji gry terenem. - Horizon Zero Dawn – wyciekł rozmiar mapy - wiadomość - 2017-02-06
Dół mapy, z eksplorowanym w przedpremierowej wersji gry terenem.
Góra mapy, z większością pozostałych obszarów. (źródło: gamingbolt.com) - Horizon Zero Dawn – wyciekł rozmiar mapy - wiadomość - 2017-02-06
Góra mapy, z większością pozostałych obszarów. (źródło: gamingbolt.com)

Choć z oryginalnego materiału szybko wycięto tę część – jak można się domyślić – w Internecie nic nie ginie. Zwinni członkowie forum NeoGAF wyprzedzili bowiem „cenzurę” i uwiecznili wyciek. Dostępny materiał najtrafniej oddaje plik .gif (można go znaleźć w tym miejscu), dostarczony przez użytkownika Daphnes Nohansen Hyrule. Jak widać, większość terenu to jedynie biała otchłań, mogąca mieścić w okolicach 10-15 lokacji, jeśli są one podobnej wielkości do tej dostępnej. Cała mapa wydaje się dość pokaźna, ale brak skali uniemożliwia obliczenie, jak plasuje się ona w porównaniu do innych produkcji z otwartym światem.

Koniec końców, wydaje się, że gracze nie będą mogli narzekać na ciasnotę w Horizon Zero Dawn, które ukaże się 28 lutego 2017 roku. Rodzimi fani będą musieli poczekać na przygodę w świecie robodinozaurów nieco dłużej, bo do 1 marca. Produkcja jest wydawana ekskluzywnie na konsolę PlayStation 4.

Horizon Zero Dawn – wyciekł rozmiar mapy - ilustracja #3

Ostatnia aktualizacja: 2017-02-03

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Horizon Zero Dawn: Complete Edition

Horizon Zero Dawn: Complete Edition