Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2016, 10:34

autor: Góral

Hooligan Fighters - zadebiutował polski symulator kibola

Polskie studio Crazy Rocks wypuściło w Steam Early Access grę Hooligan Fighters, którą najłatwiej określić mianem sieciowego symulatora kibola. Zabawa polega na uczestnictwie w nielegalnych ustawkach kibiców, którzy walczą ze sobą, używając pięści, nóg oraz elementów otoczenia.

Wczoraj na Steamie zadebiutowała ciekawa produkcja od polskiego, dwuosobowego zespołu Crazy Rocks Studios. Projekt nazwano Hooligan Fighters i tak, dobrze myślicie, jest to swego rodzaju symulator kibola. Zabawa przeznaczona jest do multiplayera – obecnie można walczyć w trybie 8 vs. 8 graczy, a docelowo ma być po 10 zawodników w każdej drużynie. Podczas rozgrywki wcielamy się oczywiście w kiboli walczących na nielegalnych ustawkach w dwóch trybach – Skirmish oraz Conquest. Produkcja nie ma nic wspólnego z fantastycznymi bijatykami, w których wojownicy wykonują magiczne ataki. Kibole potrafią robić to, co w rzeczywistości, czyli bić pięściami, kopać oraz używać elementów otoczenia, np. koszy na śmieci, metalowych rurek albo kamieni. Dodatkowo z biegiem czasu rozwijają swoje zdolności, dzięki zdobywanym punktom szacunku (Respect Points).

Hooligan Fighters – ustawki mają miejsce m.in. w opuszczonej stacji metra. - Hooligan Fighters - zadebiutował polski symulator kibola - wiadomość - 2016-01-19
Hooligan Fighters – ustawki mają miejsce m.in. w opuszczonej stacji metra.
Hooligan Fighters w skrócie:
  • Wieloosobowa bijatyka od polskiego studia Crazy Rocks
  • Produkcja dostępna w Steam Early Access
  • Pełna wersja ukazać ma się w ciągu około 3 miesięcy
  • W przyszłości będzie to produkcja free-to-play

W przyszłości Hooligan Fighters pozwoli dołączać do klanów i zakładać własne. Pojawią się także różne klasy postaci i tryb współpracy, w którym będziemy walczyć z przeciwnikami sterowanymi przez SI. Ponadto deweloperzy planują udostępnić specjalną maszynę do hazardu, dzięki której możliwe ma być wygrywanie różnych przedmiotów. Wszystko to uzupełnią dodatkowe wersje językowe oraz wsparcie dla padów.

Obecnie Hooligan Fighters oferowane jest w ramach wczesnego dostępu, więc mamy do czynienia z nieukończoną produkcją. Twórcy przewidują, że pełna wersja pojawi się w przeciągu 3 miesięcy (aktualny build tworzony był 10 miesięcy). Do 25 stycznia tytuł nabędziecie w cenie 5,99 euro (około 27 zł), a po tym czasie cena wzrośnie do 9,99 euro (około 45 zł). Co ciekawe, w przyszłości deweloperzy zamierzają stopniowo obniżać koszt gry, by w końcu przejść na system free-to-play z mikropłatnościami. Tak czy siak warto sprawdzić ten niecodzienny projekt, a w razie problemów zwrócić.

Poniżej prezentujemy jeszcze minimalne wymagania sprzętowe Hooligan Fighters:

  • Procesor: Intel Core 2 Duo 2.4GHz;
  • Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 470 1GB / ATI Radeon HD 6970 1GB;
  • Pamięć: 2 GB RAM;
  • Twardy dysk: 4 GB wolnego miejsca;
  • System operacyjny: Windows XP, Vista, 7.
Hooligan Fighters - zadebiutował polski symulator kibola - ilustracja #2
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Street Warriors Online

Street Warriors Online