Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2018, 11:04

autor: ElMundo

Hollow Knight – milion sprzedanych kopii na PC

Studio Team Cherry poinformowało, że sprzedaż jego najnowszego dzieła - platformówki Hollow Knight - przekroczyła milion egzemplarzy, i to wyłącznie na komputerach osobistych.

Hollow Knight – milion sprzedanych kopii na PC - ilustracja #1

Hollow Knight – debiutanckie dzieło australijskiego studia Team Cherry – to bez wątpienia jedna z ciekawszych produkcji z gatunku indie na przestrzeni ostatnich lat. Ufundowana za pośrednictwem Kickstartera, wciągająca metroidvania, w której wcielamy się w tytułowego bohatera i przeszukujemy podziemia miasta Dirtmouth, spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony graczy, o czym świadczą dobre wyniki sprzedaży.

Twórcy gry poinformowali, że przekroczyła ona właśnie pułap miliona sprzedanych egzemplarzy, biorąc pod uwagę wyłącznie wersję na komputery osobiste. Wynik ten udało się osiągnąć w ciągu kilkunastu miesięcy od premiery, która odbyła się w lutym 2017 roku. Co więcej, dynamika sprzedaży utrzymuje się na bardzo równym poziomie – w listopadzie ubiegłego roku autorzy Hollow Knight pochwalili się rezultatem 500 tys. sprzedanych kopii, a po kolejnych ośmiu miesiącach liczba ta została podwojona.

Wynik ten udało się osiągnąć na dwa dni przed premierą wersji tego tytułu przeznaczonej na konsolę Nintendo Switch. Również i w tym wypadku produkcja studia Team Cherry radzi sobie naprawdę nieźle. W ciągu dwóch tygodni od debiutu na tej platformie gra trafiła do ponad 250 tysięcy odbiorców, z miejsca stając się jedną z najlepiej sprzedających się produkcji z segmentu indie. Nie dziwi więc fakt, że deweloperzy mają w planach kolejne aktualizacje zawartości Hollow Knight. Do końca roku pojawi się trzecie rozszerzenie, które wprowadzi nowy tryb gry, jak również bohaterów i bossów.