Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2022, 19:00

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

Nowy trailer Hogwarts Legacy pokazuje immersyjne funkcje na PS5

Nowy trailer Hogwarts Legacy skupia się na immersyjnych funkcjach oferowanych przez konsolę PS5, a głównie jej kontroler, DualSense. Ten według twórców ma stanowić przedłużenie wirtualnej różdżki.

W sieci pojawiło się wideo z Dziedzictwa Hogwartu (Hogwarts Legacy), przedstawiające funkcje PS5 i kontrolera DualSense, które mają zwiększyć naszą immersję podczas zwiedzania wirtualnego świata Harry’ego Pottera. Oprócz tego Chandler Wood, menedżer ds. społeczności w Avalanche Software (twórcy gry), opisał na blogu PlayStation ich działanie.

Przedłużenie różdżki

Adaptacyjne spusty oraz wibracje haptyczne kontrolera DualSense mają zapewnić ciekawe wrażenia naszemu zmysłowi dotyku w trakcie wykonywania czynności takich jak miażdżenie składników za pomocą moździerza i tłuczka w trakcie lekcji warzenia eliksirów bądź też lot na hipogryfie. Mają sprawdzić się także w czasie walki:

Poczujesz opór w opuszkach palców podczas rzucania każdego zaklęcia (…). Dzięki haptycznym wibracjom, które zapewniają bezpośrednie połączenie pomiędzy kontrolerem DualSense a twoją różdżką, rzucane przez ciebie zaklęcia będą wydawać się wyjątkowe.

Efekty te zostały specjalnie wyodrębnione dla prawej strony kontrolera, aby DualSense stał się przedłużeniem różdżki, którą trzymasz w grze. A kiedy odbijasz zaklęcie za pomocą zaklęcia Protego, poczujesz skwierczenie magii, która jest pochłaniana przez Czar Tarczy.

Niech się stanie światłość

Podświetlenie kontrolera DualSense będzie dynamicznie reagować na rzucane przez gracza zaklęcia bądź otrzymywane obrażenia. Gdy akurat nie uczestniczymy w pojedynku, zacznie ono pulsować na kolor odpowiadający domowi Hogwartu, do którego należy nasza postać:

  1. niebieski i brązowy dla Ravenclawu,
  2. szkarłatny i złoty dla Gryffindoru,
  3. zielony i srebrny dla Slytherinu,
  4. żółty i czarny dla Hufflepuffu.

Wizualia i dźwięk

Po uruchomieniu gry na PS5 otrzymamy do wyboru dwa tryby graficzne. Pierwszy priorytetyzuje wydajność, zaś drugi oprawę graficzną.

Dziedzictwo Hogwartu będzie domyślnie działać na „current-genowej” konsoli Sony w rozdzielczości 4K. System Tempest 3D AudioTech ma zapewnić zaś wysokiej klasy doznania słuchowe.

Data premiery i platformy

Na koniec przypominam, że oprócz PS5 produkcja ma trafić również na PC-ty oraz konsole Xbox Series X/S, PS4, Xbox One i Nintendo Switch w okresie poprzedzającym tegoroczne święta Bożego Narodzenia.

  1. Dziedzictwo Hogwartu – strona oficjalna