Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2023, 19:28

Zobacz, jak Hogwarts Legacy wygląda w 8K na RTX 4090

W sieci pojawił się gameplay prezentujący Hogwarts Legacy w 8K. Trzeba przyznać, że całość robi wrażenie.

Źródło fot. Avalanche Software
i

Osoby, które zakupiły Hogwarts Legacy w wydaniu Deluxe, mogą już cieszyć się grą. W związku z tym Internet zalewają najróżniejsze materiały związane z tytułem. Wśród nich znajdziemy film prezentujący działanie gry w rozdzielczości 8K.

Gameplay został nagrany na komputerze wyposażonym w kartę graficzną GeForce RTX 4090, 32 GB RAM-u i procesor Ryzen 9 7950X, z włączonymi technologiami DLSS 3 oraz ray tracing. Jeśli jesteście zainteresowani tym, jak gra prezentuje się na tak wysokich ustawieniach, film możecie zobaczyć poniżej.

Chociaż całość robi wrażenie, należy mieć na uwadze, że gracze narzekają na pewne problemy techniczne na PC. Pojawiają się między innymi błędy, które sprawiają, że postacie wyświetlają się w bardzo niskiej jakości. Dodatkowo występują również spadki liczby klatek na sekundę. Tak wysokie ustawienia są więc trudne do odtworzenia.

Hogwarts Legacy to RPG akcji z otwartym światem osadzone w popularnym uniwersum Harry’ego Pottera. Podczas przygody wcielamy się w wykreowanego przez siebie młodego czarodzieja (lub czarodziejkę) i trafiamy do tytułowej szkoły magii. Tam dołączamy do jednego z czterech domów – Gryffindoru, Hufflepuffu, Ravenclawu lub Slytherinu – i rozpoczynamy naukę. Całość osadzona została w XIX wieku, w związku z czym nie spotykamy postaci znanych z książek oraz filmów.

Hogwarts Legacy właściwą premierę będzie miało 10 lutego. Tytuł wstępnie zmierza na PC oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. W późniejszym terminie produkcja zawita również na PS4, Xboksa One (4 kwietnia) oraz Nintendo Switch (25 lipca).

  1. Hogwarts Legacy – poradnik do gry
  2. Recenzja Hogwarts Legacy – gra, która oczaruje także mugoli

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej