Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2016, 10:56

autor: Movis

Hitman - grudniowa aktualizacja i świąteczna misja

W prezencie od studia Io-Ineractive posiadacze gry Hitman mogą permanentnie rozprawić się ze złodziejami z filmu Kevin sam w domu. Specjalna świąteczna misja jest już dostępna, a wraz z nią wprowadzono do tytułu także parę poprawek.

Pracownicy studia Io-Ineractive na pewno zasłużyli sobie na świąteczne premie. Epizodyczna skradanka Hitman, serwowana graczom nieustannie od marca tego roku, jest dużym sukcesem, a zakończony ponad miesiąc temu sezon oceniono bardzo pochlebnie. Mimo zbliżającego się końca roku, twórcy nie przestają jednak dodawać do gry nowości i cały czas zapewniają społeczności kolejne wyzwania. Podobnie jak św. Mikołaj, agent 47 intensywnie pracuje w święta i przed zasłużonym odpoczynkiem musi wykonać jeszcze jedno zlecenie. Z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia twórcy gry udostępnili bowiem misję Holiday Hoarders, w której odwiedzimy specjalnie przystrojony Paryż.

Mikołaj wie, kto był niegrzeczny – dla tych delikwentów będą to ostatnie święta. - Hitman - grudniowa aktualizacja i świąteczna misja - wiadomość - 2016-12-15
Mikołaj wie, kto był niegrzeczny – dla tych delikwentów będą to ostatnie święta.

Tym razem Hitman będzie starał się zakończyć żywot dwóch celów: Harrego „Smokeya” Bognato oraz Marva „Slicka” Gonifa, próbujących bezczelnie obrobić francuski pałacyk. By było zabawniej, są oni amerykańskimi kryminalistami, którzy uciekli do Europy po serii nieudolnych włamów. Podsumowując garść aluzji autorów, „łysy” musi pozbyć się wirtualnych odpowiedników złodziei z filmu Kevin sam w domu. Dodatkowo przechadzając się po okolicy usłyszeć można tajemnicze odgłosy dzwoneczków. Któż może robić taki hałas?

Sama mapa to odmieniony teren z epizodu pierwszego, czyli umiejscowiona w sercu Francji okazała rezydencja, wraz z okalającym ją ogrodem. Paryż przygotowuje się na białe święta, budynek został więc przystrojony choinkami, bombkami i innymi dekoracjami. Dodatkowo można przebrać się za mikołaja, wykorzystać nowe, okolicznościowe przedmioty do niecnych celów, a po wykonaniu zlecenia uciec w prawdziwie bożonarodzeniowym stylu. Darmowa misja ma być też okazją do kultywowania ducha świąt. Sama w sobie jest nieodpłatnym podarkiem od studia dla graczy, ale twórcy zachęcają też fanów Hitmana do dotacji na rzecz Światowego Funduszu Badań nad Rakiem. Pieniądze przekazać można w tym miejscu.

Oprócz tego dodatku, aktualizacja to także niewielkie usprawnienia techniczne. Poprawiono nieco filtry superpróbkowania, by zniwelować rozmycie obrazu, gra prawidłowo rozpoznaje teraz kontroler do PlayStation 4 Pro, a parę bugów zostało zlikwidowanych. Deweloperzy nie zapomnieli także przypomnieć, że w każdym tygodniu grudnia czekają na nas nowe zajęcia w świecie Hitmana. Obecnie oprócz Holiday Hoarders dostępny jest także szesnasty nieuchwytny cel na mapie Sapienza, a do końca miesiąca użytkownicy otrzymają jeszcze jedną eskalację (Sapienza) i tygodniowy cel #17 (Bangkok).