Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 grudnia 2017, 12:50

autor: Jiker

Hellboy z oficjalną datą premiery

Gdy kilka miesięcy temu debiut trzeciej ekranizacji przygód Hellboya został przesunięty, wielu fanów obawiało się sporego opóźnienia. Okazuje się jednak, że film z Davidem Harbourem w roli głównej zadebiutuje na wielkim ekranie zaraz na początku 2019 roku.

Wytwórnia Lionsgate ujawniła datę premiery nowej ekranizacji przygód Hellboya (dzięki, The Hollywood Reporter). Reboot cyklu – ze znanym z serialu Stranger Things Davidem Harbourem w roli tytułowego poł-demona – trafi do kin 11 stycznia 2019 roku.

Tym razem w Hellboya wciela się David Harbour. - Hellboy z oficjalną datą premiery - wiadomość - 2017-12-04
Tym razem w Hellboya wciela się David Harbour.
Hellboy z oficjalną datą premiery - ilustracja #2

Hellboy został powołany do życia w 1993 roku. Niezależny komiks Mike’a Mignoli zyskał spore grono fanów, którzy na przestrzeni lat śledzili kolejne losy pół-demona, członka Biura Badań Paranormalnych i Obrony, rozprawiającego się w sposób bezkompromisowy ze złoczyńcami różnego sortu. Do tej pory marka doczekała się dwóch filmowych adaptacji: są nimi Hellboy z 2004 roku i Hellboy: Złota armia z 2008. Obrośnięte kultem produkcje wyreżyserował i napisał del Toro, a w czerwonoskórego bohatera wcielił się brawurowo Ron Perlman.

Hellboy opowie historię starcia tytułowego bohatera ze średniowieczną czarodziejką Nimue (w tej roli Milla Jovovich), tzw, Krwawą Królową, pragnącą zniszczyć cały gatunek ludzki. Film powstaje z myślą o klasyfikacji wiekowej R i ma się charakteryzować mroczniejszym klimatem od dotychczasowych ekranizacji.

Przypominamy, że reżyserem Hellboya jest Neil Marshall, twórca kojarzony dotąd z produkcjami telewizyjnymi (wybrane odcinki Gry o tron, Hannibala, Constantine, Westworld, Timeless), a autorami scenariusza Mike Mignola (twórca postaci), Andrew Cosby oraz Christopher Golden. W obsadzie, oprócz wspomnianego Davida Harboura, którego możecie podziwiać w pełnej pół-demonicznej krasie w tym miejscu, znajdują się Milla Jovovich (cykl Resident Evil, Piąty element), Ian McShane (Deadwood, Johh Wick), Daniel Dae Kim (Lost, Hawaii Five-0), Sasha Lane, Penelope Mitchell, Sophie Okonedo, Alistair Petrie i Brian Gleeson.

  1. Hellboy Zone na DarkHorse.com
  2. Oficjalna strona wytwórni Lionsgate
  3. Portfolio Mike’a Mignoli