Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2022, 13:32

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Hejt w Lost Ark doprowadza do szału managerów społeczności

Menedżerowie społeczności nie mają łatwego życia. Ciągły hejt, nawet jeśli to nie oni odpowiadają za stan gry, daje się we znaki. Jeden z CM-ów forum Lost Ark postanowił odnieść się do panującej tam sytuacji.

Życie deweloperów, jak i osób odpowiedzialnych za trzymanie forów w ryzach, do najprostszych nie należy. Tym bardziej jeśli gra, którą akurat się moderuje, nie radzi sobie najlepiej. Na tę kwestię zwrócił uwagę jeden z menedżerów społeczności Lost Ark.

Moderatorzy, deweloperzy, cała kadra – to też ludzie

Gracze na forach nie zwykli wyrażać swojej frustracji czy oburzenia pewnymi sytuacjami w delikatny sposób. W końcu to Internet i wszyscy ukrywamy się jedynie pod pseudonimami. Mimo wszystko menedżerowie społeczności Lost Ark mają dość wylewającego się na nich hejtu.

Komunikowanie się z wami stało się niezwykle trudne. Rozumiem nieufność i złość, ale raz jeszcze proszę, zrozumcie, że po przeczytaniu 50 postów o tym, że CM [community managers – dop. red.] są do bani albo że nienawidzimy graczy... nie jest miło czytać kolejne. I co ja mam w ogóle powiedzieć w tym momencie?

Wiem, że dostanę wiele odpowiedzi w stylu „a co z tym problemem?!?!”, „zamiast tracić czas na gadanie, może coś naprawcie?!?!” albo „dlaczego nas ignorujecie lub próbujecie nam zaszkodzić!?!?!” – fragment wpisu Shadow_Fox.

Całą wiadomość znajdziecie na oficjalnym forum Lost Ark, choć w tym momencie warto wspomnieć również o tym, co napisał jeden z moderatorów subreddita poświęconego grze studia Smilegate.

Każda osoba, która znajdzie się na tym subreddicie i będzie wylewać jad na CM-ów, nie jest tu mile widziana.

W 100% popieram wolność słowa i poinformowałem tutejszy zespół modów, aby NIE zdejmowali postów krytykujących grę i inne rzeczy. Jednak każdy, kto tylko nęka CM-ów, otrzymuje INSTA BANA. Zgłaszajcie do mnie takie osoby w prywatnej wiadomości.

Kulturalna część społeczności

Jak to zwykle bywa, najgłośniej słychać tych, którzy mają najmniej do powiedzenia. Nic zatem dziwnego, że „dojrzalsza” część fanów Lost Ark zupełnie nie rozumie zachowania hejterów.

Hej! Chciałem się tylko wtrącić, ale zawsze starałem się odpychać negatywne opinie z tego miejsca, ponieważ wielu nie rozumie różnicy między deweloperami a wydawcami, a ja uważam, że CM robią całkiem dobrą robotę. Moim jedynym problemem, z którym, jak sądzę, wiele osób się zgodzi, jest to, że komunikacja jest bardzo trudna, a wiem, że nie możecie powiedzieć wszystkiego, co chcecie itd. – napisał IPanda.

Menedżerowie społeczności są tylko pośrednikami.

To tak, jakby złościć się na listonosza za to, że przynosi rachunki – napisał kukkelii.

Jest to oczywiście jeden z wielu komentarzy wyrażających wsparcie dla menedżerów społeczności, które znaleźć można pod postem Shadow_Foxa. O ile możemy spodziewać się, że taki apel chwilowo załagodzi bojowe nastroje niektórych forumowiczów skarżących się na stan gry, to zapewne podobne „przypominajki” pojawią się na forum jeszcze nie raz.