Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 18 grudnia 2014, 08:04

autor: Jiker

Hearthstone zadebiutował na tabletach z Androidem

Na tabletach z systemem Android zadebiutowała wreszcie karcianka Hearthstone: Heroes of Warcraft. Produkcja studia Blizzard Entertainment, wydana wcześniej na pecety i iPada, dostępna jest w modelu free-to-play.

Dzień po soft-launchu w Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii, karcianka Hearthstone: Heroes of Warcraft oficjalnie zadebiutowała na platformie Google Play (wersja na iOS działa od kwietnia tego roku). Tytuł studia Blizzard Entertainment dostępny jest w polskiej wersji językowej i wymaga utrzymywania stałego połączenia z Internetem.

Aby zagrać w Hearthstone, należy dysponować sprzętem wyposażonym w ekran o przekątnej co najmniej 6 cali, 1 GB pamięci RAM oraz Androida w wersji 4.0 (aczkolwiek zalecany jest update do 5.0). Wyjątkiem jest tablet Asus Transformer Pad TF300T, który z bliżej nieznanej przyczyny nie jest w ogóle obsługiwany, a także urządzenia z chipem graficznym PowerVR 540/544 – produkcja działa na nich z błędami, głównie natury wizualnej.

Należy również zauważyć, że edycja na Androida została oczywiście wzbogacona o całą zawartość wprowadzoną w dodatkach Klątwa Naxxramas i Gobliny vs Gnomy, w związku z czym nie odbiega pod żadnym względem od wersji przeznaczonych na PC i iPada. Ma to niebagatelne znaczenie w obliczu wsparcia dla Battle.netu, a konkretnie rzecz ujmując – możliwości zalogowania się na swoje konto i kontynuowania zabawy rozpoczętej na innym urządzeniu. Podobnie jak w przypadku odsłony na iOS, Blizzard umożliwił użytkownikom Androida zdobycie darmowego zestawu klasycznych kart. Aby wejść w ich posiadanie, wystarczy uruchomić grę, ukończyć misje wprowadzające, a następnie rozegrać pojedynczy mecz w ramach jakiegokolwiek trybu.

Hearthstone: Heroes of Warcraft jest sieciową karcianką, osadzoną w uniwersum fantasy znanym cyklu WarCraft i jednocześnie pierwszą produkcją mobilną w dorobku studia Blizzard Entertainment. Bohaterowie świata Azeroth biorą w ręce talie kart bitewnych i uczestniczą w humorystycznych pojedynkach przy karcianym stole. Rozgrywka przywodzi na myśl stołowe gry karciane pokroju Magic: The Gathering, będąc przy tym niezwykle przystępną. Dodatkowym atutem produkcji jest kolorowa szata graficzna, ciesząca oko licznymi nawiązaniami do popularnej serii. W efekcie gra przypadła do gustu wielu osobom (sprawdziło ją kilkadziesiąt milionów graczy).

Na koniec pragnę jeszcze dodać, że na początku przyszłego roku Hearthstone zostanie również wydane na smartfonach z systemami Android oraz iOS. Pierwotnie tytuł miał zagościć na tych urządzeniach pod koniec 2014 roku, ale Blizzard musiał przesunąć premierę z powodu konieczności przeprowadzenia dodatkowych prac. Dokładny termin premiery na smartfonach poznamy zapewne po Świętach Bożego Narodzenia.