Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 września 2021, 11:45

autor: Edyta Jastrzębska

Lara Croft od Netflixa przemówi głosem gwiazdy MCU

Netflix, który tworzy kontynuację nowej trylogii Tomb Raidera w formie anime, podzielił się informacją, kto podłoży głos głównej bohaterce animacji.

W styczniu ogłoszono, że Netflix stworzy serial anime o Larze Croft, który będzie kontynuacją nowej trylogii gier Tomb Raider. Teraz twórcy podzielili się wiadomością, kto zostanie odtwórczynią głównej roli. Archeolożka przemówi głosem znanej z MCU Hayley Atwell, którą w przyszłym roku zobaczymy w Mission: Impossible 7.

Na ten moment niewiele wiadomo na temat fabuły anime. Pojawiła się jedynie informacja o tym, że historia rozgrywać się będzie 25 lat po wydarzeniach z pierwszej gry, a Lara Croft będzie eksplorować nowy obszar. Za scenariusz produkcji odpowiadać będzie Tasha Huo, która obecnie pracuje przy The Witcher: Blood Origin.

W kinowych ekranizacjach przygód Lary Croft w bohaterkę wcielały się: Angelina Jolie w dwóch filmach z 2001 i 2003 roku, a od 2018 roku Alicia Vikander. Obecnie trwają prace nad drugim filmem z udziałem szwedzkiej aktorki. Reżyserką i scenarzystką produkcji jest Misha Green, twórczyni Krainy Lovecrafta.

  1. Tomb Raider otrzyma serial od Netflixa