Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 października 2021, 13:30

autor: Ignacy Kruk

Anakin z prequeli powróci - Hayden Christensen zagra w Star Wars: Ahsoka

Hayden Christensen, znany z roli Anakina Skywalkera w Ataku Klonów i Zemście Sithów, dołączył do obsady nadchodzącego serialu Star Wars: Ahsoka.

Pomimo mieszanego przyjęcia prequeli oryginalnej trylogii wielu doceniło zmagającego się z ciemną stroną Mocy Anakina w wykonaniu Haydena Christensena. Na słowa pochwały zasłużyło zwłaszcza ikoniczne zakończenie Zemsty Sithów, gdzie Christensen pokazał, że przywiązał się do postaci młodego Jedi i jest w stanie zagrać ją w przekonywujący sposób.

Jako że był to ostatni raz, kiedy widzieliśmy go w uniwersum Gwiezdnych wojen, nie sposób było orzec, jak wyglądałaby ewolucja tej roli wraz z większym doświadczeniem aktora. Fani prequeli mają jednak powody do szczęścia, bowiem, The Hollywood Reporter donosi, że Hayden Christensen powróci do postaci Anakina nie tylko w Obi Wan Kenobi, ale też w innym nadchodzącym serialu – Star Wars: Ahsoka.

Ahsoka Tano przed wydarzeniami z Zemsty Sithów była padawanem Anakina. Po tym jak jej mistrz zwrócił się ku ciemnej stronie Mocy, Tano zdecydowała ukryć się przed siłami Imperium i w praktyce została jednym z ostatnich Jedi w galaktyce.

Historia opowiedziana w serialu ma rozgrywać się pięć lat po wydarzeniach z Powrotu Jedi, co oznacza że Skywalkera zobaczymy w formie ducha bądź w jakiegoś rodzaju retrospekcjach dotyczących przeszłości Anakina i Ahsoki.

Tytułową postać zagra Rosario Dawson, którą zobaczyć mogliśmy już w drugim sezonie Mandalorianina. Za scenariusz odpowiada Dave Filoni. Zdjęcia do serialu mają ruszyć w przyszłym roku.