Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 marca 2021, 13:51

autor: "Ewelina Krzykała"

Spin-off do Hawkeye'a opowie historię Echo

Disney+ i Marvel szykują spin-off do Hawkeye’a. Tym razem pierwszoplanową postacią będzie Echo, która przewijała się między innymi w seriach o Daredevilu czy Avengersach.

W SKRÓCIE:
  1. Serial Hawkeye, którego premierę na Disney+ zapowiedziano na końcówkę roku, prawdopodobnie będzie miał swój spin-off z Echo.
  2. Historią Echo mają zajmować się Etan Cohen i Emily Cohen, którzy zostali producentami wykonawczymi.
  3. Hawkeye ma zadebiutować jeszcze w tym roku. Wcieli się w niego Jeremy Renner doskonale znany fanom z serii Avengers.

Postać Mai Lopez, znanej jako Echo, pojawiała się niejednokrotnie w Daredevilu czy Avengersach. Zawsze jednak były to krótkie epizody. Aż do teraz. Studio Marvel rozpoczęło już prace nad nowym spin-offem do serialu Hawkeye z bohaterką w roli głównej. Rdzenna Amerykanka, która potrafi naśladować moce innych superbohaterów, doczeka się więc własnej serii. A to podobno nie koniec pomysłów na produkcje z herosami z uniwersum Marvela.

Jak podaje Variety.com, powołując się na swoje źródła, w projekt z Echo zaangażowani zostali Etan Cohen i Emily Cohen. Będą odpowiedzialni nie tylko za scenariusz, ale także za produkcję wykonawczą serialu. Podobno niedawno zmontowano pokój scenarzystów. Marvel Studios odmówiło komentarza w tej sprawie, pozostawiając fanów w niepewności.

Echo, czyli Maya Lopez posiada ogromną moc, dzięki której jest w stanie naśladować ruchy i styl walki innej osoby. W komiksach Marvela Echo była pierwszym utytułowanym Roninem, na długo przed Clintonem Bartonem. W najnowszym serialu w postać Hawkeya wcieli się jak zawsze Jeremy Renner, a Echo odegra Alaqua Cox.

Warto zauważyć, że znana jest już pełna obsada produkcji. U boku głównego bohatera pojawią się Hailee Steinfeld w roli Kate Bishop, protegowanej Hawkeye'a, i Vera Farmiga jako jej mama Eleanor. Czarną Wdowę odegra ponownie Florence Pugh, Fra Fee zagra klauna-złoczyńcę Kazi. Tony Dalton będzie mentorem Hawkeye'a - Jackiem Duqesne, a Zahn McClarnon to William Lopez, ojciec Echo. Co ciekawe, prawdopodobnie w najnowszej produkcji Marvela pojawi się także polski akcent. Coraz więcej wskazuje na to, że w serialu można będzie zobaczyć Piotra Adamczyka.