Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 listopada 2022, 14:00

autor: Weronika Morozewicz

Dostaniemy więcej Harry'ego Pottera? Warner Bros. chce skupić się na znanych seriach

Warner Bros. zapowiedziało, że wytwórnia skupi się na rozwinięciu własnych marek oraz spróbuje nawiązać współpracę z J.K. Rowling, aby powstały kolejne filmy z uniwersum Harry’ego Pottera.

Źrodło fot. Harry Potter i Zakon Feniksa, David Yates, Warner Bros. Pictures, 2007
i

Szef Warner Bros. Discovery, David Zaslav, podczas konferencji o wynikach finansowych za trzeci kwartał, wyraził chęć wykorzystania najpopularniejszych franczyz spod szyldu wytwórni, takich jak Superman i Batman, czy Władca Pierścieni oraz Gra o tron.

W centrum naszej uwagi znajdą się franczyzy. Od 13 lat nie zrobiliśmy żadnego filmu o Supermanie, a od 15 lat – o Harrym Potterze. Zarówno filmy DC, jak i te z uniwersum Harry’ego Pottera przyniosły Warner Bros. Motion Pictures duże zyski przez ostatnie 25 lat. Tak więc skupiamy się na franczyzach, jednym z naszych głównych atutów. Przykładem jest Ród smoka. Możemy również wykorzystać Seks w wielkim mieście oraz wciąż mamy prawo do kręcenia [obrazów] o Władcy Pierścieni. Jakie są filmy budujące markę, które ludzie na całym świecie kochają i rozumieją?

Największą uwagę przykuła wzmianka o możliwości nakręcenia kolejnych filmów o Harrym Potterze, jeśli tylko wytwórni udałoby się nawiązać współpracę z J.K. Rowling. Warner Bros. wypuściło w sumie osiem części z tego uniwersum, które zarobiły 7,7 mld dolarów na całym świecie. Należy jednak zaznaczyć, że w wypowiedzi Zaslava pojawił się pewien błąd w obliczeniach, biorąc pod uwagę choćby fakt, że ostatni film z serii Harry’ego Pottera trafił na ekrany kin w 2011 roku.

HBO Max kupisz tutaj

Rowling współpracowała również przy produkcji serii Fantastyczne zwierzęta, która początkowo celowała w wypuszczenie pięciu części. Jednak o przyszłości serii niewiele wiadomo, a sprawę nieco komplikuje fakt, że w ostatnich latach filmy odnotowały słabe oceny krytyków i coraz mniejsze zyski. Przykładowo Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a, czyli najnowsza, trzecia odsłona zarobiła lekko ponad 405 mln dolarów, przy czym budżet produkcji wyniósł około 200 mln dolarów.

Oprócz wspomnianego filmu, jednym z ostatnich projektów z uniwersum, który ukazał się w grudniu zeszłego roku na HBO Max, był program Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu. Wśród gwiazd nie znalazła się Rowling, a nieobecność autorki między innymi przypisywano jej kontrowersyjnym wpisom z ostatnich lat. Pisarka oznajmiła, że w rzeczywistości otrzymała zaproszenie na jubileusz od wytwórni. Studio Warner Bros. również zdementowało wcześniejsze plotki o niezgodzie, wspominając 20-letnią współpracę z autorką nad opowieściami Świata Czarodziejów.

Zaslav już wcześniej wspominał, że chciałby reaktywować serię o Harrym Potterze dla HBO Max. Jednak obecne plany o powrocie do świata magii możemy opierać jedynie na chęciach współpracy Warner Bros. z Rowling.

Wytwórnia nie prowadzi oficjalnych rozmów z pisarką na temat rozwoju uniwersum świata czarodziejów, włączając w to zarówno produkcje Fantastycznych zwierząt, jak i samego Harry’ego Pottera.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki fakty historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług których oferty prezentowane są powyżej.