Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 14 lutego 2020, 15:00

autor: AlexB

Harrison Ford o filmie Indiana Jones 5 - „wolę słowo klient niż fan”

W trakcie wywiadu z dziennikarzem stacji CBS Harrison Ford powiedział co nieco na temat swojego udziału w piątej odsłonie przygód Indiany Jonesa. Podkreślił on między innymi, że dla niego widzowie to klienci, a on musi dołożyć wszelkich starań, by byli oni zadowoleni z usług, które oferuje.

W SKRÓCIE
  1. W wywiadzie z CBS Harrison Ford potwierdził swoją obecność w Indianie Jonesie 5.
  2. Aktor porównał widzów do klientów, którzy wspierają jego biznes, a on w zamian jest im winien najwyższą jakość swoich usług.
  3. Według planów, Indiana Jones 5 zadebiutuje 9 lipca 2021 roku.

Nie tak dawno temu cytowaliśmy słowa szefowej Lucasfilm Kathleen Kennedy, która w rozmowie z BBC podkreśliła, że Indiana Jones 5 nie będzie rebootem serii, lecz jej pełnoprawną kontynuacją, a dotychczas wcielający się w tytułową rolę Harrison Ford jest zaangażowany w prace nad nadchodzącą produkcją. Teraz głos zabrał sam zainteresowany. W wywiadzie dla stacji CBS, którego fragment możecie obejrzeć poniżej, amerykański aktor potwierdził, że powróci on na ekrany kin jako słynny archeolog, a zdjęcia do „piątki” rozpoczną się za około dwa miesiące.

Ford bardzo cieszy się z możliwości powrotu do roli Indiany Jonesa. Zauważył on jednak, że seria ta jest uwielbiana przez wielu kinomanów na całym świecie, dlatego też na twórcach, w tym na nim, ciąży spora odpowiedzialność. Sam aktor podchodzi do tego w sposób, który może się wydawać dla niektórych dość kontrowersyjny:

Masz pewne zobowiązania wobec swoich klientów. Myślę tak o ludziach, którzy chodzą na moje filmy... bardziej jak o klientach niż o fanach. Słowo „fan” wydaje mi się dziwne, zawsze tak było. Fakt, że ci ludzie wspierają mój biznes powoduje, że jestem im winien odpowiednią jakość usług, jakie oferuję.

Z innych ciekawych rzeczy, podczas cytowanego wywiadu Ford stwierdził, że jednym z największych wyzwań dla niego jeśli chodzi o powroty do ról Hana Solo czy Indiany Jonesa jest to, żeby nie wyglądać głupio. Co prawda aktor wypowiedział te słowa z lekkim przekąsem, lecz trzeba uczciwie przyznać, że nie są one pozbawione sensu. Ma on już bowiem 77 lat. Nie da się ukryć, że osoba w takim wieku wyczyniająca na ekranie szalone rzeczy charakterystyczne chociażby dla serii o słynnym archeologu, może wyglądać nieco groteskowo. Jak to będzie wyglądało w „piątce”? Powinniśmy się o tym dowiedzieć w najbliższej przyszłości. Premiera filmu zaplanowana jest na 9 lipca 2021 roku.

Indiana Jones istnieje w świadomości kinomanów od blisko 40 lat. - Harrison Ford o filmie Indiana Jones 5 - "wolę słowo klient niż fan" - wiadomość - 2020-02-14
Indiana Jones istnieje w świadomości kinomanów od blisko 40 lat.

Reżyserem Indiany Jonesa 5 będzie Steven Spielberg, który odpowiadał za wszystkie poprzednie odsłony serii. W prace niezaangażowany jest jednak dotychczasowy główny producent cyklu – George Lucas. Za scenariusz do „piątki” odpowiadają David Koepp (Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki) oraz Jonathan Kasdan (syn Lawrence'a Kasdana, twórcy dialogów do Poszukiwaczy Zaginionej Arki). Jak na razie szczegóły na temat fabuły nadchodzącej produkcji nie są znane.

  1. Oficjalna strona marki Indiana Jones
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.