Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2021, 13:34

autor: Damian Gacek

Hard West 2 pojawiło się w bazie SteamDB

Możliwe, że niedługo poznamy więcej szczegółów na temat Hard West 2. Gra pojawiła się w bazie SteamDB.

W SKRÓCIE

  1. Dane z portalu SteamDB wskazują, że prace nad Hard West 2 trwają.
  2. Obecnie prowadzone są zamknięte testy wczesnej wersji produkcji.

Hard West jest strategią turową, która łączy elementy fantastyczne z klimatem Dzikiego Zachodu. Odpowiada za nią polskie studio CreativeForge Games. Tytuł został przyjęty dość ciepło, więc informacja o tym, że szykuje się część druga, nie zaskoczyła zbytnio graczy. Na razie niewiele wiemy o tej produkcji, jednak dane z bazy SteamDB świadczą, że prace nad nią trwają od dawna.

Dzięki owemu portalowi, monitorującemu platformę firmy Valve, gracze mogą mieć wgląd w kulisy tego, co się dzieje w popularnym sklepie. Z takiej możliwości skorzystał pewien użytkownik forum Reddit o pseudonimie cloudsheep0. Okazuje się, że pierwszy ruch na SteamDB w związku z Hard West 2 miał miejsce 16 miesięcy temu. Ostatnie wpisy natomiast wskazują, że jest już demonstracyjna wersja produkcji, która obecnie przechodzi testy.

Wciąż jednak nie wiadomo, kto tworzy grę, gdyż z wcześniejszych informacji wynika, że CreativeForge Games oddało licencję innemu studiu. Jeszcze większą zagadką jest to, kiedy możemy się spodziewać jakichś konkretnych informacji na temat samej produkcji. Postęp prac sugeruje jednak, że nastąpi to raczej prędzej niż później, a za rogiem może czekać oficjalna zapowiedź.

  1. Oficjalna strona studia CreativeForge Games
  2. Recenzja gry Hard West - polska odpowiedź na XCOM?

Damian Gacek

Damian Gacek

Absolwent Filologii Angielskiej oraz English in Public Communication. W swoim portfolio ma artykuł naukowy dotyczący tłumaczenia gier wideo. Z GRYOnline.pl współpracuje od 2019 roku, pisząc dla różnych działów. Obecnie zajmuje się głównie poradnikami i okazjonalnie wspiera newsroom. Autor przeglądu Małe ale Wielkie. Elektroniczną rozrywką interesuje się od dziecka. Uwielbia RPG-i oraz strategie, często nurza się również w odmętach produkcji indie. W wolnych chwilach pracuje nad książką oraz uczy się edycji filmów.

więcej