Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2016, 13:35

autor: luckie

Gwint: Wiedźmińska gra karciana z meczami rankingowymi i ulepszonym systemem rozwoju

Najnowszy patch do Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej w wersji beta wprowadza garść dodatkowych kart, mecze rankingowe oraz ulepszony system rozwoju. Studio CD Projekt RED wypuściło film, w którym omówiono te zmiany.

Twórcy Gwinta biorą sobie do serca sugestie beta-testerów. - Gwint: Wiedźmińska gra karciana z meczami rankingowymi i ulepszonym systemem rozwoju - wiadomość - 2016-12-21
Twórcy Gwinta biorą sobie do serca sugestie beta-testerów.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana, póki co dostępna wyłącznie w formie zamkniętej bety na PC i Xboksie One, otrzymała właśnie aktualizację z nowymi kartami (dodatkowe 20 sztuk, nie licząc kart typu Premium), meczami rankingowymi i usprawnionym systemem rozwoju. Zmiany, jakie przyniósł ze sobą patch z numerem 0.8.33, twórcy ze studia CD Projekt RED omówili w poniższym filmie (dostępne polskie napisy):

Jeśli chodzi o modyfikacje systemu rozwoju, od teraz premiowane będą nie tylko wygrane mecze, ale także poszczególne rundy – a więc gracz, który walczył dzielnie, ale ostatecznie przegrał rozgrywkę, również dostanie część punktów za zdobycie połowy korony. Ponadto każdy awans na kolejny poziom doświadczenia ma zapewniać odpowiednią nagrodę (np. beczkę, kartę czy złoto). Dla beta-testerów wiąże się to jednak z tym, że zostaną cofnięci do poziomu 10 (o ile wcześniej do niego dobili). To właśnie na tym levelu otwierają się przed graczami mecze rankingowe, czyli nowy tryb rywalizacji sezonowej z systemem rang i nagród – więcej na ten temat przeczytacie na oficjalnej stronie gry (tam też znajdziecie szczegółową listę poprawek). No cóż, beta rządzi się swoimi prawami, więc dopóki nie ukaże się wersja 1.0, trzeba się liczyć z tym, że nasze postępy mogą w każdej chwili prysnąć jak bańka mydlana.

Zamknięte beta-testy Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej trwają od końcówki października bieżącego roku. Póki co tytuł nie ma konkretnej daty premiery, ale podejrzewamy, że to kwestia maksymalnie paru miesięcy. Gra ma być udostępniona w modelu free-to-play z mikropłatnościami (w tym płatne kampanie fabularne) na PC, Xboksie One i PlayStation 4.

  1. Graliśmy w Gwinta – jak sprawdza się singiel w wiedźmińskiej karciance?
  2. Oficjalna strona internetowa gry Gwint: Wiedźmińska gra karciana